Apple Pay se u nás těší velké oblibě. Za půl roku z mobilu Češi zaplatili více než 6,5 miliardy korun

Služba Apple Pay je v Česku velice oblíbená
📷
Další 2 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
21. srpna 2019 09:22 / Internet
  0   0
Platební služba Apple Pay funguje půl roku a za tuto dobu přes ní Češi provedli transakce za 6,5 miliardy korun. Takovou oblibu placení přes mobil nebo chytré hodinky čekal málokdo a některým lidem mobilní telefon zcela nahradil platební kartu.

Služba Apple Pay si během půl roku provozu získala u lidí velkou oblibu. Placení mobilním telefonem je totiž atraktivní zejména proto, že ho uživatelé mají stále u sebe a platba je velice jednoduchá.

Už během prvních dnů provozu banky registrovali zhruba 45 tisíc karet přidaných do Apple Pay. Podle expertů se v této první vlně jednalo spíše o technologické nadšence, kteří chtěli novou službu vyzkoušet.

Zatím neexistuje statistika toho, kolik Čechu Apple Pay využívá pravidelně. Je ale známo, že průměrně lidé přes tuto službu každý den uskuteční až 80 tisíc transakcí. V současné době podporuje platby Apple Pay sedm bank a další banky chystají spuštění ještě letos.

Díky tomu, že některé banky se spuštěním váhají, někteří majitelé iPhonu si pořídili alternativní aplikace jako Revolut nebo české Twisto.

Platit mobilem můžou taky majitelé telefonů s operačním systém Android, ale zájem ze strany uživatelů není tak veliký jako u Apple, kde není potřeba instalovat dodatečnou aplikaci. Dále čtěte: (S novou aplikací od Applu už nemusíte ani do krámu).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Tajnou zbraní vakcíny proti nemoci covid-19 je mRNA. Co všechno o ní potřebujete vědět

Dům a zahrada

Pečujte správně o chrup svých psů i koček. Vyhnete se zbytečným problémům

Cestování

Afrodiziakum na cestách. Poznejte magické souostroví, které spouští sexuální vibrace

Zavřít reklamu