Jak vybrat bezdrátovou klávesnici a myš a neutratit zbytečně moc peněz

Drátová myš se dokáže na stole pořádně plést
📷
Další 3 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
17. srpna 2019 14:38 / Pixabay
  0   0
Zdánlivě jednoduchý úkol, a sice vybrat bezdrátovou klávesnici a myš, není tak snadný, jak se zdá. Vysvětlíme si proč a poradíme s výběrem.

Zdálo by se, že k výběru vhodného setu bezdrátové klávesnice a myši stačí jen porovnat ceny a vybrat si typ, který se nám líbí a vypadá solidně. Jenže opak je pravdou. Mnohdy i poměrně drahé modely zavedených značek mohou působit při provozu problémy.

Životnost baterií

Velkým problémem některých modelů bezdrátových klávesnic je životnost baterií. Zdálo by se, že není problém baterie měnit častěji, ale skutečnost je mnohem méně příjemná. Není problém si koupit zařízení, kde musíte baterii zejména v myši měnit třeba i dvakrát do měsíce. Pokud zde máte dva tužkové články, pak vás taková výměna přijde měsíčně i na více než třicet korun, a to počítáme ty nejlevnější alkalické baterie. Pokud máte nápad použít akumulátory, tak na něj zrovna zapomeňte. Mají totiž nižší výstupní napětí a klávesnice a myš s nimi budou pracovat většinou špatně nebo vůbec. A budete muset neustále dobíjet. Nepříjemné je i to, že musíte mít po ruce zásobu baterií, a pokud vám dojde „šťáva“, když zásobu nemáte, máte problém.

Dosah

Dalším problémem je dosah bezdrátového setu. Výrobci na svých prospektech uvádějí ledacos, ale pravdou je, že se u některých setů stává, že všechno funguje korektně jen na velmi krátkou vzdálenost. Představa, že si připojíte k televizi v obýváku nějaký počítač či tablet a budete jej ovládat klávesnicí a myší ze stolečku, je sice pěkná, ale ne každý set vám tento úkol splní. Tuto informaci zjistíte teprve doma, když všechno vyzkoušíte.

Odezva a spolehlivost

Obrovský rozdíl mezi bezdrátovými sety klávesnice s myší také panuje v tom, jak rychlá je komunikace. Nezřídka se stává, že vy píšete rychleji a některé znaky prostě vypadávají, což je samozřejmě velmi otravné a brzy budete nespokojeni a rozčileni z toho, že nemůžete v klidu pracovat. Také pro případné hraní her, byť rekreační, nejsou takové pomalu komunikující sety vhodné, protože nemáte šanci uspět.

Jak poznat kvalitu

Jednou z mála cest je důkladné čtení parametrů a recenzí. Nespoléhejte na nejlevnější modely, ale ani zbytečně nekupujte předražené. A pokud uděláte špatnou zkušenost s jednou značkou, nekupujte ji ani v dražším provedení, jsou to stejně vyhozené peníze. Hodně problémů referují uživatelé u jinak solidní a osvědčené značky Genius. Bezdrátové klávesnice a myši jim zkrátka nejdou. Naopak výborné zkušenosti u bezdrátových klávesnic a myší jsou u značky Logitech, kde baterie vydrží třeba i dva roky. Slušné modely se najdou i v cenách kolem 700 Kč. Vyhněte se zbytečně drahým variantám s bluetooth. Určitě máte nějaké zkušenosti i vy, tak se o ně podělte v diskusi pod článkem. S bezdrátovými zařízeními bývá někdy potíž, což se dozvíte i v článku o výběru bezdrátových sluchátek.

Petr Vlach | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu