Facebook přiznal závažnou chybu. Mohla ohrozit miliony uživatelů

 PC a Mobily 
16. prosince 2018 10:03 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Facebook odhalil chybu v zabezpečení Internet
Internetový gigant Facebook objevil a opravil závažnou bezpečnostní chybu, díky které se mohlo ocitnout v ohrožení až sedm milionů uživatelů. Podle vyjádření zástupců společnosti se problém týkal i uživatelů z Evropské unie.

Společnost Facebook informovala o již opravené bezpečnostní chybě. Díky problému se zabezpečením bylo ohroženo zhruba 6,8 milionu z celkem více než dvou miliard uživatelů sociální sítě, včetně těch z Evropské unie.

Podle zástupců společnosti mohli vývojáři aplikací získat neoprávněný přístup k uživatelským fotografiím. Komise pro ochranu dat DPC k incidentu uvedla, že Facebook začala vyšetřovat kvůli dodržování nařízení GDPR Evropské unie.

Komise tímto krokem reaguje na řadu bezpečnostních problémů Facebooku, včetně v pátek ohlášené bezpečnostní chyby. Evropská divize Facebooku sídlí v Irsku, což z DPC dělá hlavního regulátoru tohoto podniku v Evropské unii.

Podle sdělení Facebooku se problém týkal až 1 500 aplikací provozovaných 876 vývojáři. Ti měli od 13. do 25. září přístup i k fotografiím, které uživatelé sice na Facebook nahráli, ale nezveřejnili je. 

Dále měli přístup k fotografiím na tržišti Marketplace, kde uživatelé prodávají a kupují použité věci, a k fotkám a videím, které si mohou během 24 hodin podívat přátelé na Facebook Stories. Vývojáři mají přitom povolen přístup pouze k obrázkům, které uživatel zveřejní na svém profilu.

Facebook v tomto roce postihlo hned několik vážných problémů. V dubnu vyšel najevo skandál kolem masivního úniku dat uživatele, ke kterým neoprávněně získala přístup poradenská společnost Cambridge Analytica. V říjnu pak Facebook oznámil, že se k údajům na 29 milionech jejich uživatelských účtů dostali hackeři. Dále čtěte: (Sonda OSIRIS-REx doletěla po dlouhé cestě k asteroidu Bennu. Na Zemi se vrátí se vzorky jeho povrchu).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít