Facebook přiznal závažnou chybu. Mohla ohrozit miliony uživatelů

Facebook odhalil chybu v zabezpečení
 PC a Mobily 
16. prosince 2018 10:03 / Internet
  0   0
Internetový gigant Facebook objevil a opravil závažnou bezpečnostní chybu, díky které se mohlo ocitnout v ohrožení až sedm milionů uživatelů. Podle vyjádření zástupců společnosti se problém týkal i uživatelů z Evropské unie.

Společnost Facebook informovala o již opravené bezpečnostní chybě. Díky problému se zabezpečením bylo ohroženo zhruba 6,8 milionu z celkem více než dvou miliard uživatelů sociální sítě, včetně těch z Evropské unie.

Podle zástupců společnosti mohli vývojáři aplikací získat neoprávněný přístup k uživatelským fotografiím. Komise pro ochranu dat DPC k incidentu uvedla, že Facebook začala vyšetřovat kvůli dodržování nařízení GDPR Evropské unie.

Komise tímto krokem reaguje na řadu bezpečnostních problémů Facebooku, včetně v pátek ohlášené bezpečnostní chyby. Evropská divize Facebooku sídlí v Irsku, což z DPC dělá hlavního regulátoru tohoto podniku v Evropské unii.

Podle sdělení Facebooku se problém týkal až 1 500 aplikací provozovaných 876 vývojáři. Ti měli od 13. do 25. září přístup i k fotografiím, které uživatelé sice na Facebook nahráli, ale nezveřejnili je. 

Dále měli přístup k fotografiím na tržišti Marketplace, kde uživatelé prodávají a kupují použité věci, a k fotkám a videím, které si mohou během 24 hodin podívat přátelé na Facebook Stories. Vývojáři mají přitom povolen přístup pouze k obrázkům, které uživatel zveřejní na svém profilu.

Facebook v tomto roce postihlo hned několik vážných problémů. V dubnu vyšel najevo skandál kolem masivního úniku dat uživatele, ke kterým neoprávněně získala přístup poradenská společnost Cambridge Analytica. V říjnu pak Facebook oznámil, že se k údajům na 29 milionech jejich uživatelských účtů dostali hackeři. Dále čtěte: (Sonda OSIRIS-REx doletěla po dlouhé cestě k asteroidu Bennu. Na Zemi se vrátí se vzorky jeho povrchu).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jsme na prahu dalšího evolučního skoku? Pokud se umělé dělohy stanou samozřejmostí, tak ano

Dům a zahrada

Oblékněte obyčejný plastový truhlík nebo květináč do dřevěného kabátu

Cestování

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na chorvatský ostrov Vis

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu