Společnost Samsung získala patent na unikátní chytrý telefon

Samsung stejně jako jiní výrobci ročně registruje stovky patentů
 PC a Mobily 
10. května 2018 09:31 / Internet
  0   0
Počátkem května získal jihokorejský výrobce telefonů Samsung několik klíčových patentů. Jedním z nich je také patent na speciální ohebný displej, který lze ohýbat až na třech místech současně. Díky těmto patentům analytici dokáží určit směr, kterým se společnost v budoucích letech vydá.

Samsung získal patent na telefon, který jen stěží mohl uniknout očím zvědavců. Jedná se totiž o návrh smartphonu, který by se dal ohýbat až na třech místech. U jednoho ohybu by se skládal v polovině, v případě více ohybů by se lom nacházel ve třetině displeje.

Po zlomu by se obrazovka rozdělila, přičemž na každé by mohla běžet definovaná aplikace. Současně ale výrobce ponechává možnost využít celý ohnutý displej jedinou aplikací, i když v tom příliš mnoho výhod není.

Skládání displeje a správné zobrazení má být ovládáno pomocí senzoru ohýbání. Smartphone se dvěma ohýbacími body by podle návrhu vypadal delší, než bývá běžný telefon, stále by však po složení vypadal jako peněženka.

Díky možnosti trojího ohnutí by telefon mohl mít zcela nové funkce. Stačilo by například otevřít jeden ohyb a uživatel by si mohl zkontrolovat připomínky či zprávy. Spodní ohyb by případně mohl použít jako podstavec pro zbývající dvě třetiny.

Podle expertů ale registrace patentu v žádném případě neznamená, že se výrobce bude vývojem telefonu skutečně zabývat. Mnoho patentů totiž končí s měnícími se trendy bez využití. Nicméně registrované patenty mohou spolu se znalostmi zákulisí analytikům umožnit předvídat, jaká zařízení výrobce v nejbližší době doručí na trh (čtěte: Apple chystá nový telefon, který bude levnější verzí iPhone X).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Země ztratila téměř veškerý kyslík před 2,3 miliardami let. Teprve nyní začínáme vnímat složitost...

Dům a zahrada

Správným řezem rybízu si zajistíte bohatou a kvalitní úrodu

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Zavřít reklamu