Elon Musk s novým modelem představí výrobní revoluci

S Teslou Model Y má přijít revoluce ve výrobě elektromobilů
 Auto-Moto 
05. května 2018 09:34 / Tesla
  0   0
Přestože se automobilka Tesla stále potýká s výraznými problémy spojenými s produkcí Modelu 3, Elon Musk uvedl, že nový Model Y bude představen již v roce 2020. Nový vůz má podle Muska také přinést revoluci ve výrobě elektromobilů.

Elon Musk již dříve uvedl, že výroba nového kompaktního SUV Tesla Model Y by měla být zahájena již v příštím roce. Již nyní společnost Tesla uvolnila finanční prostředky na zahájení některých prací a také usilovně pracuje na zjednodušení výrobního procesu nového vozu.

Podle Muska nastane ve výrobním procesu doslova revoluce, zásadními změnami chce společnost eliminovat potíže, které nastaly při výrobě Modelu 3. „Myslím, že model Y bude výrobní revolucí,“ prohlásil Musk.

Plány například zahrnují zbavit automobil olověné 12voltové baterie, která je instalována ve všech vozech Tesla. Díky tomu výrazně sníží délku kabelů a tím i celý výrobní proces, který bude moci být více automatizován. Model Y bude také nejspíše postaven na upravené platformě jako model 3, přestože původně byl plánován vývoj nové platformy.

Zda Elon Musk plány dokáže dodržet, je zatím nejisté. Největším problémem pro výrobu nového vozu je nedostatek místa a také současná ekonomická situace Tesly, která je silně závislá na investicích.

Situace společnosti stále není příliš stabilní, a přestože je Tesla pořád lídrem v oblasti výroby elektromobilů, konkurence neustále přibývá (čtěte: Tesla bude mít brzy konkurenci. Na trh se řítí nový výrobce elektrických tahačů).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Astronomové objevili hluboko ve vesmíru zvláštní objekt. Mohlo by se jednat o nejstarší hvězdu ve vesmíru

Dům a zahrada

Podle toho, jak chcete dřevní odpad dále využít, si můžete pořídit drtič či štěpkovač

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu