NASA by mohla zveřejnit zásadní informace o sondě, která opustila naši Sluneční soustavu

 Letectví 
12. prosince 2018 10:00 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Sonda Voyager 2 opustila naši Sluneční soustavu Internet
Když přijde řeč na téma hranic Sluneční soustavy, lidské znalosti zde prakticky končí a astronomové měli vždy potíže zjistit, kde tato oblast skutečně leží. NASA trvalo celý rok, než zveřejnila informace o tom, že sonda Voyager 1 Sluneční soustavu opustila a nyní se objevují informace o tom, že se chystá zveřejnit zcela zásadní novinky o druhé sondě Voyeger 2.

Americká sonda Voyager 1 je první sondou, která opustila naši Sluneční soustavu. Tato oblast je pro astronomy skutečnou záhadou a určit přesné hranice Sluneční soustavy je se současným vybavením velmi obtížné.

Obecně se za konec Sluneční soustavy považuje oblast, kde končí vliv naší mateřské hvězdy jako například sluneční vítr. Nyní se do této oblasti dostala i druhá sonda Voyager 2 a spekuluje se, že NASA brzy zveřejní nové informace.

Je důležité si uvědomit, že existuje řada způsobů, jak můžete měřit konec Sluneční soustavy. Pro začátek je logické říci, že Sluneční soustava se rozprostírá na okraji vlivu Slunce.

Dosažení mezihvězdného prostoru je impozantním výkonem a NASA během pondělního rána na tiskové konferenci svolala schůzku amerického geofyzikálního výboru ve Washingtonu.

Když NASA zveřejnila informace o tom, že Voyager 1 opustil naši Sluneční soustavu, sonda se nacházela ve vzdálenosti asi 121 AU (121 násobek vzdálenosti mezi Sluncem a Zemí). Sonda Voyager 2 se však nachází pouze ve vzdálenosti 119 AU, což naznačuje, že Sluneční soustava končí v menší vzdálenosti, než se předpokládalo. Dále čtěte: (Start rakety s tajným nákladem byl zrušen několik vteřin před zahájením).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod