Start rakety s tajným nákladem byl zrušen několik vteřin před zahájením

 Letectví 
10. prosince 2018 10:02 / Lukáš Bauer
  3
📷
1 fotografie v galerii
Raketa Delta IV Heavy měla vynést na oběžnou dráhu tajné zařízení Internet
Nedělní start americké rakety Delta-4H s tajným nákladem na palubě byl zrušen několik vteřin před zážehem. Lety rakety s nákladem, který je označen jako NRO L-71 z Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii, byl zrušen jen 7,5 vteřiny před startem, a to kvůli nespecifikované chybě.

Start těžké nosné rakety Delta-4H byl zrušen těsně před zážehem. Tato raketa měla na oběžnou dráhu kolem Země vynést utajovaný náklad s označením NRO L-71. Odstartovat měla v neděli z Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii.

Raketa s výškou 71 metrů měla startovací rampu opustit v sobotu večer místního času (v neděli 06:15 SEČ). Pouhých sedm minut před startem však palubní přístroje zaznamenaly blíže nespecifikovaný technický problém a vzlet rakety byl okamžitě ukončen.

Raketu Delta IV Heavy tvoří tři spojené první stupně rakety Delta IV s motory RS-68A, které jsou poháněny spalováním tekutého vodíku a tekutého kyslíku. Zatím není jasné, kde byl problém zaznamenán, v každém případě se automatika přerušila chvíli před prvním odpálením.

Původně se měl start uskutečnit 29. listopadu, ale byl přeložen na pátek 6. prosince. Nakonec byl naplánován na dnešní ráno SEČ. Předpokládá se, že nákladem je špionážní družice, která se bude pohybovat na polární oběžné dráze kolem Země. Dále čtěte: (Nadějný projekt na záchranu oceánu má vážný problém).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet