Ze samého dna na vrchol! Peugeot láme prodejní rekordy

 Auto-Moto 
13. května 2018 07:00 / Monika Knorkova
  0
📷
2 fotografie v galerii
Peugeot i u nás láme prodejní rekordy Peugeot
Možná si vzpomenete, že před necelým desetiletím byl Peugeot hluboko v červených číslech, propouštěl tisíce zaměstnanců a žádal francouzskou vládu o několikamiliardovou půjčku. Značka se lvem ve znaku je ale silnější, než kdokoli čekal. Půjčku splatila, krizi překonala a dnes je na vrcholu své slávy.

V loňském roce Peugeot prodal celosvětově nejvíc aut ve své historii, celkem 2 134 000 kusů, a před několika dny ho ve Francii na udělování automobilových cen vyhlásili automobilkou s největší obchodní dynamikou. V zemi galského kohouta je Peugeot na domácí půdě, není tedy divu, že tam prosperuje. Zvláště se zdařilými modely, které v posledních letech uvedl.

Mimochodem tři z pěti nejprodávanějších vozů na zdejším trhu jsou modely značky Peugeot. Jak si ale vede za francouzskými hranicemi, konkrétně na českém trhu?

I u nás láme prodejní rekordy. V roce 2017 prodal Peugeot v Česku nejvíce aut ve své historii a poprvé se stal nejprodávanější značkou užitkových vozů. Šňůra rekordů pokračuje i letos. V dubnu 2018 padnul 15 let starý prodejní rekord, a to 1 292 registrovaných vozů, což je historicky nejlepší měsíční prodej. Největší zásluhu na tom měly modely SUV – 2008, 3008 a 5008. To jsou hlavní tahouni na cestě Peugeotu na vrchol. Díky nim Peugeot prodává nejvíc SUV ze všech automobilek v celé Evropě.

Právě „esúvéčka“ od Peugeotu jsou hlavními lákadly dvouměsíční roadshow Peugeot Emotion Day, která začala tento týden. Potrvá až do konce června a navštíví 39 míst po celé České republice. Pokud si nejprodávanější modely francouzské automobilky chcete vyzkoušet na vlastní kůži, zamluvte si testovací jízdu na peugeotemotionday.cz

 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod