Ze samého dna na vrchol! Peugeot láme prodejní rekordy

Peugeot i u nás láme prodejní rekordy
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
13. května 2018 07:00 / Peugeot
  0   0
Možná si vzpomenete, že před necelým desetiletím byl Peugeot hluboko v červených číslech, propouštěl tisíce zaměstnanců a žádal francouzskou vládu o několikamiliardovou půjčku. Značka se lvem ve znaku je ale silnější, než kdokoli čekal. Půjčku splatila, krizi překonala a dnes je na vrcholu své slávy.

V loňském roce Peugeot prodal celosvětově nejvíc aut ve své historii, celkem 2 134 000 kusů, a před několika dny ho ve Francii na udělování automobilových cen vyhlásili automobilkou s největší obchodní dynamikou. V zemi galského kohouta je Peugeot na domácí půdě, není tedy divu, že tam prosperuje. Zvláště se zdařilými modely, které v posledních letech uvedl.

Mimochodem tři z pěti nejprodávanějších vozů na zdejším trhu jsou modely značky Peugeot. Jak si ale vede za francouzskými hranicemi, konkrétně na českém trhu?

I u nás láme prodejní rekordy. V roce 2017 prodal Peugeot v Česku nejvíce aut ve své historii a poprvé se stal nejprodávanější značkou užitkových vozů. Šňůra rekordů pokračuje i letos. V dubnu 2018 padnul 15 let starý prodejní rekord, a to 1 292 registrovaných vozů, což je historicky nejlepší měsíční prodej. Největší zásluhu na tom měly modely SUV – 2008, 3008 a 5008. To jsou hlavní tahouni na cestě Peugeotu na vrchol. Díky nim Peugeot prodává nejvíc SUV ze všech automobilek v celé Evropě.

Právě „esúvéčka“ od Peugeotu jsou hlavními lákadly dvouměsíční roadshow Peugeot Emotion Day, která začala tento týden. Potrvá až do konce června a navštíví 39 míst po celé České republice. Pokud si nejprodávanější modely francouzské automobilky chcete vyzkoušet na vlastní kůži, zamluvte si testovací jízdu na peugeotemotionday.cz

 

Monika Knorkova | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Měsíc narušuje náš spánek. Vědci v nové studii potvrdili, že lunární cykly na nás opravdu mají vliv

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu