NASA chce létající taxi dostat do amerických velkoměst. Začínat se bude na zelené louce

Experti NASA chtějí připravit základy pro vznik létající městské dopravy
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
14. května 2018 15:07 / NASA
  1   0
Americký úřad pro letectví a vesmír (NASA), hodlá zahájit unikátní projekt, jehož cílem by měly být počáteční studie zavedení létajících taxi do amerických velkoměst. Na projektu bude NASA spolupracovat také se společností Uber.

NASA zveřejnila své plány prvotních příprav, které by měly usnadnit budoucí nástup osobní letecké dopravy do amerických velkoměst. Pilířem projektu má být návrh směrnic v podobě Urban Air Mobily (UAM), který byl představen již koncem loňského roku.

Definice UAM vychází z bezpečného systému pro osobní a nákladní leteckou dopravu v příměstských oblastech, včetně zásilkových a jiných služeb využívajících autonomní létající drony. Již od loňského roku na toto téma probíhá celá řada debat a jednání organizacemi soukromé i veřejné sféry.

Nyní, na summitu Uber Elevate v Los Angeles, který je určen pro představitele technologických a dopravních společností, NASA oznámila, že uzavřela dohodu se společností Uber. Spolupráce zavazuje společnost Uber podělit se o své plány na realizaci sítě městské letecké dopravy, přičemž NASA má na oplátku využít svých technologií ve prospěch modelování a simulace řízení vzdušného prostoru.

Společnými silami chtějí obě společnosti vytvořit jakousi mapu „jízdních“ pruhů, která budoucím zákazníkům umožní objednat si malý autonomní dron podobným způsobem, jakým dnes objednávají standardní vozy.

Vývojem létajících městských přepravních systémů se zabývá řada společností. V čele tohoto průkopnického odvětví stojí Airbus se svým vzdušným taxi Vahana (čtěte: Airbus dokončil důležitou sérii prvních zkoušek svého létajícího taxi).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Potvrzeno. Na Měsíci se skutečně nachází voda

Dům a zahrada

Vypěstujte si vlastní zelený čaj. Není to těžké a získáte tím krásnou pokojovou rostlinu

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Zavřít reklamu