Tento podivný sovětský obojživelník má osm kol, jedenáct různých motorů. K čemu měl prototyp sloužit?

 Auto-Moto 
28. prosince 2018 10:10 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Podivné vozidlo pohání jeden spalovací a deset hydraulických motorů Internet
Toto podivné obojživelné vozidlo bylo v minulém roce nalezeno ve starém skladu v ruském Čeljabinsku. Jedná se pravděpodobně o práci místních inženýrů z padesátých let dvacátého století. Jedná se o světový unikát, který zřejmě existuje v tomto jediném prototypu.

Podivný stroj, který vypadá jako z jiné planety, byl objeven v ruském Čeljabinsku v minulém roce. Podle jeho nálezce se jedná o jednorázový projekt z padesátých let minulého století, který vytvořili inženýři z továrny na výrobu hydraulických strojů v Čeljabinsku.

Podle nepotvrzených informací za vývojem tohoto vozidla stojí Maxim Nikolaevich Melnichenko, který byl hlavou skupiny hydrostatických pohonů traktorů v bývalém Sovětském svazu. Vozidlo vzniklo pravděpodobně mezi roky 1950 a 1951.

Zpracování a design této příšery je opravdu jedinečný. Celohliníková karoserie, sestavena pomocí nýtů, zakrývá sofistikovaný podvozek s osmi koly a motorem uloženým vzadu.

Spalovací motor pravděpodobně pochází z GAZ-M20 Pobeda. Základní pohonná jednotka údajně pohání osm hydraulických motorů, každý pro jedno kolo.

Kromě těchto osmi motorů se ve vozidle nachází ještě dvojice dalších, které roztáčí vrtule pro pohon ve vodě. Motorová část je od kabiny vodotěsně oddělena a zabírá přibližně polovinu celého obojživelníka.

Příliš mnoho informací se o tomto raritním kousku neví, ale jeho nálezce a také nový majitel je z něj doslova nadšený. Nyní ho připravuje na generální opravu. Dále čtěte: (Tato lokomotiva s motory z bombardéru bývala nejrychlejším vlakem USA).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?