První osoby byly přepraveny vysokorychlostním tunelem Elona Muska

 Auto-Moto 
21. prosince 2018 10:38 / Lukáš Bauer
  4
📷
1 fotografie v galerii
Vysokorychlostní tunel pomůže zlepšit dopravní krizi v Los Angeles Internet
Výkonný ředitel společnosti Tesla, miliardář Elon Musk, představil novinářům a hostům svůj testovací vysokorychlostní tunel pro přepravu osob v Hawthorne. Tento vysokorychlostní podzemní tunel má vyřešit dopravní krizi v Los Angeles. Podle účastníků byla testovací jízda velmi působivá.

Elon Musk představil svůj nový vysokorychlostní tunel, který má ulevit kritické dopravě v Los Angeles. Návštěvníci i novináři si testovací jízdu tunelem v Hawthorne pochvalovali, až na drobné chvění, které během jízdy pociťovali. Musk však zdůraznil, že tunel ještě čekají úpravy, které zajistí plynulou jízdu.

Hosté nastoupili do elektromobilu Tesla, pokračovali v Los Angeles k stanici známé jako O'Leary Station, která se nachází v hustě obydlené oblasti. Tam ve voze sjeli speciálním výtahem do překvapivě úzkého tunelu, který se nachází v hloubce přibližně devět metrů.

Když na semaforu padla zelená, řidič prudce zrychlil a zahájil jízdu novým tunelem. Vozidlo bylo při jízdě roztřesené, jednomu z cestujících se udělalo nevolno a další křičel, jako by byl na horské dráze.

Testovací jízda byla výrazně pomalejší, než se očekává ve finální podobě. Nyní jeli pasažéři rychlostí přibližně 64 kilometrů za hodinu, v konečné verzi tunelu by se měla podle plánu pohybovat auta rychlostí až 241 kilometrů za hodinu.

Při výstavbě tunelu se upustilo od původního plánu pohybu aut na speciální platformě. Místo toho designéři navrhli postranní kola, která pomáhají vozidlu udržovat stabilitu i při vysoké rychlosti. Cena těchto pomocných kol se má pohybovat okolo 300 dolarů na celé vozidlo.

Podle Muska může být jeho tunel použit takřka všude na světě. Autonomní vozidla a elektromobily by podle něj mohly být do tunelu ve světových metropolích spuštěny pomocí výtahů. Uvnitř tunelu by se pak mohly všechny vozy pohybovat svou maximální rychlostí. Dále čtěte: (Z kosmodromu na Novém Zélandu odstartovala další významná výzkumná mise).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Aňa Geislerová jako prezidentka Česka. V Čaputové prý inspiraci nehledala

Styl

Původ pověry o svatbách v květnu i nové trendy šatů pro nevěsty odhalila majitelka svatebního salonu

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu