Během testu prototypu rakety Starship došlo k mohutné explozi. Stalo se tak v přímém přenosu

Výbuch je zachycen na kameře
Loading...
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Letectví 
23. listopadu 2019 08:13 / Internet
  3   3
Během středečního tlakového testu prototypu nové kosmické lodi Starship došlo k silné explozi a poté se vyvalil z horní části lodi hustý kouř. K incidentu došlo v přímém přenosu a výbuch je tak zachycen na videu.

Ve středu odpoledne zahájila společnost SpaceX tlakové zkoušky nové kosmické lodi. Během testu však došlo v horní části k mohutné explozi, po které se začal z trhliny valit hustý kouř. Celý incident je zachycen na videu.

Prototyp kosmické lodi Starliner Mark 1 byl během testu poškozen, jelikož jeho horní část byla výbuchem vymrštěna do vzduchu. Děsivě vypadající incident, při kterém nebyl naštěstí nikdo zraněn, se odehrál v testovacím středisku SpaceX v texaském Boca Chica.

„Účelem testu bylo natlakovat systémy na maximum, takže výsledek pro nás nebyl zase tak nečekaný. Během incidentu nedošlo ke zranění a neznamená pro nás velký problém,“ uvedl jeden ze zástupců společnosti SpaceX.

Zakladatel společnosti Elon Musk již dříve uvedl, že SpaceX bude stavět několik verzí vesmírné lodi Starship, a to včetně prototypů Mark 2 a Mark 3. Konečná verze nové vesmírné lodi Starship by měla být schopna dopravit na Mars až stovku astronautů.

Kosmická loď Starship se spolu s novou raketou Super Heavy mají stát plně znovupoužitelným dopravním systémem pro přepravu osob i nákladu nejen na orbitu Země, ale také na Mars a dále do hlubokého vesmíru. Dále čtěte: Jedním z nejekologičtějších hybridních kamionů světa je Shell Starship.

 

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Lidé si podle vědců mohou šestý smysl vypěstovat

Dům a zahrada

Vychytávky do domácnosti. Jak vyleštit nerezový dřez nebo nablýskat záchod

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu