Během testu prototypu rakety Starship došlo k mohutné explozi. Stalo se tak v přímém přenosu

 Letectví 
23. listopadu 2019 08:13 / Lukáš Bauer
  3
Loading...
📷
4 fotografie v galerii
Výbuch je zachycen na kameře Internet
Během středečního tlakového testu prototypu nové kosmické lodi Starship došlo k silné explozi a poté se vyvalil z horní části lodi hustý kouř. K incidentu došlo v přímém přenosu a výbuch je tak zachycen na videu.

Ve středu odpoledne zahájila společnost SpaceX tlakové zkoušky nové kosmické lodi. Během testu však došlo v horní části k mohutné explozi, po které se začal z trhliny valit hustý kouř. Celý incident je zachycen na videu.

Prototyp kosmické lodi Starliner Mark 1 byl během testu poškozen, jelikož jeho horní část byla výbuchem vymrštěna do vzduchu. Děsivě vypadající incident, při kterém nebyl naštěstí nikdo zraněn, se odehrál v testovacím středisku SpaceX v texaském Boca Chica.

„Účelem testu bylo natlakovat systémy na maximum, takže výsledek pro nás nebyl zase tak nečekaný. Během incidentu nedošlo ke zranění a neznamená pro nás velký problém,“ uvedl jeden ze zástupců společnosti SpaceX.

Zakladatel společnosti Elon Musk již dříve uvedl, že SpaceX bude stavět několik verzí vesmírné lodi Starship, a to včetně prototypů Mark 2 a Mark 3. Konečná verze nové vesmírné lodi Starship by měla být schopna dopravit na Mars až stovku astronautů.

Kosmická loď Starship se spolu s novou raketou Super Heavy mají stát plně znovupoužitelným dopravním systémem pro přepravu osob i nákladu nejen na orbitu Země, ale také na Mars a dále do hlubokého vesmíru. Dále čtěte: Jedním z nejekologičtějších hybridních kamionů světa je Shell Starship.

 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?