Tento švédský stroj ve skutečnosti není jen pouhým motocyklem. Překvapí vás, co dokáže

 Auto-Moto 
07. listopadu 2019 10:10 / Lukáš Bauer
  0
📷
4 fotografie v galerii
Tento motocykl je zároveň zdrojem elektrické energie Internet
Švédský výrobce představil jednu z nejpodivnějších elektrických motorek, jenž byla v posledních letech k vidění. Má to ale své opodstatnění, protože se ve skutečnosti jedná spíše o elektrický pojízdný generátor.

V poslední době se mnoho výrobců zaměřilo na vývoj elektrických kol, koloběžek, skůtrů a motocyklů. Mezi tyto výrobce patří také společnost Cake, která před několika lety představila svůj první elektrický motocykl s názvem Kalk. 

Městský motocykl Kalk byl vyvinut s myšlenkou vštípit mladé generaci výhody bezemisního cestování a nahradit tak motocykly se spalovacími motory. Nyní přichází s novým modelem s názvem Ösa, který má mnohem větší baterie a tedy i dojezd. 

Tento švédský elektrický moped je také mobilní generátor, který ukládá energii získanou nazpět během jízdy. Motorka nabízí baterie s kapacitou 2,8 kWh, výkon až 7 kW a maximální rychlost 55 kilometrů za hodinu. Na jedno nabití by v základní verzi měl zvládnout dojezd až 100 kilometrů.

Motocykl je navíc vybaven zdrojem elektrické energie na 220 V, takže z něj jde pohodlně napájet spoustu zařízení a může sloužit jako spolehlivý zdroj energie v terénu. K motocyklu je navíc dostupné velké množství nejrůznějších doplňků jako například koše, úložné prostory a stojany pro campingové využití. Dále čtěte: Tato retro motorka má nejen nulové emise, ale i originální způsob výroby.

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu