Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech 

 Auto-Moto 
21. října 2023 17:17 / Ema Maxová
  1
📷
7 fotografií v galerii
Exteriér je šokující Peugeot
Koncepční vůz, jako je tento, hned tak neuvidíte. Dříve se takové technické a designové skvosty odhalovaly výhradně na mezinárodních autosalonech, třeba v Ženevě, v Paříži či v Tokiu. Teď jsou ale autosalony tak trochu na ústupu, a navíc automobilky hledají nová, neokoukaná a nečekaná místa, kde by své novinky představily. Revoluční koncept Peugeot Inception tedy přijede do Prahy, a vy si ho můžete prohlédnout jen za pár korun!

Vstupné na e-Salon, kde se začátkem listopadu odehraje česká premiéra, totiž pořídíte už za 240 korun, čtyřčlenná rodina zaplatí jen 490 korun a děti pod 140 cm mají vstup zdarma. Na výstaviště PVA dojedete pohodlně metrem C, což doporučujeme. Případně můžete přijet autem a zaplatit 200 korun za celodenní parkování.

Každopádně si návštěvu e-Salonu nenechte ujít. Koná se od 10. do 12. listopadu 2023. Čím je koncepční vůz Peugeot Inception tak výjimečný? Je jedním z nejvýznamnějších koncepčních vozů v historii značky. Je totiž názornou ukázkou nejmodernějších technologií, vizí značky z hlediska budoucích elektromobilů a branou do nové éry. I proto byla pro představení tohoto vozu veřejnosti zvolena netradiční místa. V lednu letošního roku byl ve světové premiéře odhalen na největším světovém veletrhu nových technologií a inovací, Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas v USA. V březnu se pak konala evropská premiéra v Paříži v jedinečné expoziční hale L’Espace Commines. V dubnu Inception demonstroval sílu svého odvážného a inovativního designu na prestižním milánském Design Weeku. A od 9. do 12. listopadu 2023 tento výjimečný koncept budou moci obdivovat i návštěvníci veletrhu čisté mobility v Praze.

Peugeot Inception definuje směry, kterými se značka bude v následujících letech ubírat. Využívá novou platformu pro elektromobily STLA Large, která mu umožňuje dojezd až 800 kilometrů. Díky tomu má moc změnit povědomí veřejnosti o elektromobilech z hlediska dojezdu. S pomocí nových platforem STLA Brain, STLA SmartCockpit a STLA Autodrive Peugeot Inception posunuje značku ještě blíže autonomnímu řízení. Uvedením systému Hypersquare, který v budoucnu nahradí volant, koncept Inception mění samotnou podstatu ovládání vozu a jeho funkcí. Peugeot Inception je významným průkopníkem nových technologií. Principy tohoto konceptu totiž budou od roku 2025 přebírat takřka všechny budoucí osobní vozy značky.

„Je pro nás velkou ctí ukázat takto klíčový koncept v České republice. Má velmi odvážný design, kterým veřejnost nepochybně ohromí. Zároveň je působivou výkladní skříní technologií budoucnosti – futuristickou, neuvěřitelnou, a přesto reálnou. Zveme tak návštěvníky e-Salonu, aby se k nám přišli podívat, a v předstihu tak objevili designové a technické prvky, které jednou najdou i v našich sériových vozech. A samozřejmě na e-Salonu ukážeme i to nejlepší z naší elektrifikované modelové řady. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout vozy, kterým vděčíme za silnou pozici značky Peugeot na českém trhu elektrifikovaných vozidel,“ říká ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini.

Společně s konceptem Inception značka Peugeot na svém stánku na e-Salonu vystaví i pět sériových vozů. Jedním z nich bude Peugeot e-2008. Tento model, který je nejprodávanějším elektromobilem značky Peugeot v ČR, letos prošel faceliftem a přichází s atraktivnějším designem, novým elektromotorem i baterií, a hlavně s dojezdem prodlouženým na 406 kilometrů. První vyrobené vozy právě přijíždějí do České republiky a dva z nich se objeví i na e-Salonu, přičemž jeden jako statický na stánku značky a druhý jako testovací pro veřejnost.

Na stánku Peugeot nemůže chybět ani nejprodávanější malý elektromobil v Evropě, e-208. Na e-SALON dorazí v závodních barvách týmu Peugeot TotalEnergies, protože právě tento model reprezentuje značku Peugeot a jejího partnera společnost TotalEnergies v národním šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally. Další vozy e-208 budou soutěžit v ECO RALLY PRAHA, která probíhá souběžně s e-Salonem. 

Zdroj: Peugeot

Témata: auto, moto, Peugeot
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008