Objevte nové možnosti při práci s mobilními zařízeními! Pořiďte si počítačové dokovací stanice nebo rozbočovače.

 Komerční sdělení 
25. srpna 2023 10:40 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Velmi populárním řešením nedostatku konektorů jsou i počítačové rozbočovače, archiv klienta
Stálevíce se prosazuje trend, kdy se navyšuje výkon mobilních zařízení, ale ubývají porty a další vybavení, které pro efektivní práci potřebujete. Mizí čtečky paměťových karet, počet USB portů se snižuje a často chybí i port pro ethernetové připojení. Nákup této výbavy jednotlivě není ekonomický ani praktický, zejména když potřebujete využít více portů najednou. Ideální jsou počítačové dokovací stanice nebo počítačové rozbočovače.

Počítačové dokovací stanice i řada rozbočovačů předčí vaše očekávání

Počítačové dokovací stanice ocení při pravidelné práci na mobilních zařízeních snad každý. Sami přece znáte situace, kdy potřebuje pracovat s více zdroji dat, případně se podívat na výsledky své práce ve větším, než nabízí displej jeho tabletu či laptopu. Co kdybyste v tuto chvíli prostě jen připojili konektor a všechny trable byly vyřešeny? Jde to, stačí vám k tomu počítačové dokovací stanice, ale i klasické počítačové rozbočovače.

Co jsou počítačové dokovací stanice a počítačové rozbočovače

V praxi se stává, že jsou počítačové dokovací stanice a počítačové rozbočovače zaměňovány, přitom jsou jejich funkce výrazně rozdílné a s tím se pojí i odlišné výhody pro uživatele.

Počítačové dokovací stanice zpravidla nabízejí různé typy připojení. Skrze ně je tedy možné k vašemu zařízení, ať už se jedná o mobil, tablet, laptop nebo stolní PC připojit různá zařízení najednou. V praxi to znamená, že k počítačovým dokovacím stanicím můžete připojit monitor, ethernetový kabel, paměťovou kartu a řadu USB zařízení najednou, aniž byste jiné zařízení museli odpojit. Vaše práce s mobilními zařízeními se tak stane podstatně efektivnější. Přední výhodou dokovacích stanic je tak vysoká konektivita. Kromě vlastního připojení k mobilním zařízením je možné vybrané počítačové dokovací stanice používat i k nabíjení více zařízení najednou. Výkonné počítačové dokovací stanice samozřejmě vyžadují připojení k elektrické zásuvce.

Velmi populárním řešením nedostatku konektorů jsou i počítačové rozbočovače, které také nabízejí možnost rozšíření portů. V případě rozbočovačů jsou však nabízeny nejčastěji konektory stejného typu, rozbočovač vám tedy může nabídnout třeba více HDMI připojení. Nejznámějším typem počítačového rozbočovače je pak především USB HUBY. I když se postupně rozdíly mezi počítačovými dokovacími stanicemi a počítačovými rozbočovači stírají, stále platí, že klasické počítačové rozbočovače jsou řešením pro méně náročné uživatele. Jejich výhodou samozřejmě je, že jsou vhodnější na cestování, protože nevyžadují připojení k elektrické síti.

Podle čeho vybírat počítačové dokovací stanice a rozbočovače?

Počítačové dokovací stanice byste měli vybírat především dle typů konektorů, jež potřebujete, jejich počtu, ale i řadě vlastností, kam patří například přenosová rychlost. Nezapomeňte si také zkontrolovat jaké možnosti připojení nabízí daný přístroj.

Vysokou přenosovou rychlost potřebujete nejen v případě, že chcete využívat vysokorychlostní internetové připojení, ale i v případě, že chcete připojovat více zařízení najednou. V ohledu na rychlost je nutné se zaměřit i na typ USB připojení, protože USB 2.0 nabízí rychlost přenosu dat okolo 60 MB/s, v případě USB 3.0 došlo k výraznému zrychlení, a to na 625 MB/s.

Volte pouze výrobky s podrobně popsanými vlastnostmi

Když už jste se rozhodli, zda je pro vás vhodnější volbou počítačová dokovací stanice nebo klasický rozbočovač, vybírejte výrobky s podrobným popisem technických vlastností.

To, že vám je přislíbena vysoká rychlost přenosu dat je velmi subjektivní a spoléhejte se hlavně na čísla. Ideální je tak nespoléhat se na zkopírované popisy, které jsou napříč e-shopy stejné. Obraťte se přímo na kvalitního výrobce, třeba jako je Zenwire, protože vám poskytnou opravdu detailní popis produktu a vy tak s dodaným produktem nebudete zklamáni.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...