Výzkumníci anitivirové společnosti odhalili vážný problém Androidu

 PC a Mobily 
05. listopadu 2019 15:57 / Lukáš Bauer
  0   0
📷
3 fotografie v galerii
Škodlivý kód napadal zařízení Android a uživateli zobrazoval reklamu Internet
Výzkumnící společnosti Eset zjistili, že na zařízení s operačním systémem Android již více než rok útočí škodlivý software Advert. Aplikace, která se stahovala do zařízení prostřednictvím obchodu Google Play, zobrazovala uživatelům nepovolenou reklamu.

Společnost Eset, která se zabývá vývojem antivirového software, upozornila na škodlivý kód Advert, který více než rok zobrazoval uživatelům operačního systému Android nepovolenou reklamu na jejich zařízeních. Kód se dostával do mobilních zařízení prostřednictvím aplikací z obchodu Google Play.

Google Play je obchod, kde si uživatelé mohou stahovat aplikace do svých mobilních zařízení. Konkrétní Advert, který je zaměřen na zobrazování reklamy, dosáhl až osmi milionů instalací. V obchodu Google Play bylo identifikováno celkem 42 aplikací patřících k této škodlivé kampani.

Uživatelé kód instalovali do svých zařízení prostřednictvím aplikací, ktré se tvářily jako hry, rádia nebo aplikace na stahování videí. Díky obelhání uživatele však aplikace ve skutečnosti provádí zcela něco jiného.

Reklamy zobrazené tímto advertem jsou ve většině případů přes celou obrazovku a pokud chce uživatel zjistit, která aplikace je zobrazuje, software se začne skrývat za ikony Facebooku nebo Google.

Tento Advert podle expertů pochází z Asie. Výzkumníci Esetu totiž lokalizovali spoustu stop, které po sobě software zanechal. Díky těmto stopám se také později podařilo identifikovat poskytovatele škodlivé kampaně. Dále čtěte: (Používejte software zdarma. Poradíme vám, jak na to).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Jákl exkluzivně promluvil o soukromí a přidal recept na dlouhé manželství

Styl

Jak zkrotit dlouhodobě rozbouřený nosohltan

Tech

Rychlé pulzní laserové zbraně budou za několik let pálit z amerických stíhaček

Zavřít reklamu