Toto podivné opásované vozidlo z Čečenska je určeno pro arktické bojové operace

Takické vozidlo pro boje v těžkých arktických podmínkách
Loading...
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Vojenství 
25. května 2018 11:16 / Internet
  0   0
Univerzita Spetsnaz vyvinula na žádost prezidenta Čečenské republiky Ramzana Kadyrova speciální taktické vozidlo pro arktické operace. Opásováná bugyna vychází z vozidla Chaborz, které je rovněž čečenské výroby.

Opásované vozidlo Chaborz M-3 se dvěma předními lyžinami a dvojicí střeleckých pozic je výsledkem spolupráce Čečenské armády a univerzity Spetsnaz. Poprvé bylo vozidlo M-3 představeno během nedávného vojenského cvičení.

Speciální bugyna je postavena na platformě bojového vozidla Chaborz, terénního vozu postaveného v továrně Čečenauto se sídlem ve městě Argun. První vozidla Chaborz zde byla vyrobena pod vedením univerzity Spetsnaz v roce 2017.

Tento nový vůz pro boje v arktických oblastech byl poprvé představen letos v březnu během společného cvičení s ruskými jednotkami. 

Na videu je vidět parašutistické oddíly, které byly vysazeny nad arktickým ostrovem poblíž Murmansku. 

Univerzita Spetsnaz byla vystavěna v roce 2013 na příkaz čečenského vůdce Ramzana Kadyrova. Součástí je také obrovský multifunkční komplex na výcvik a vzdělání vojáků. Podle samotné univerzity je největším podobným zařízením svého druhu.

Univerzita má také vyvíjet zbraně a systémy pro Ruskou federaci a pomoci tak v boji proti terorismu (čtěte: Válečné monstrum s obřími leteckými motory je největším vznášedlem světa).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Uctívané ostatky svatého Jakuba, jednoho z 12 apoštolů, patří ve skutečnosti někomu jinému

Dům a zahrada

Multifunkční sendvičovač v akci. Díky němu připravíte své rodině za pár minut doslova hody

Cestování

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Zavřít reklamu