Toto podivné opásované vozidlo z Čečenska je určeno pro arktické bojové operace

 Vojenství 
25. května 2018 11:16 / Lukáš Bauer
  0   0
Loading...
📷
2 fotografie v galerii
Takické vozidlo pro boje v těžkých arktických podmínkách Internet
Univerzita Spetsnaz vyvinula na žádost prezidenta Čečenské republiky Ramzana Kadyrova speciální taktické vozidlo pro arktické operace. Opásováná bugyna vychází z vozidla Chaborz, které je rovněž čečenské výroby.

Opásované vozidlo Chaborz M-3 se dvěma předními lyžinami a dvojicí střeleckých pozic je výsledkem spolupráce Čečenské armády a univerzity Spetsnaz. Poprvé bylo vozidlo M-3 představeno během nedávného vojenského cvičení.

Speciální bugyna je postavena na platformě bojového vozidla Chaborz, terénního vozu postaveného v továrně Čečenauto se sídlem ve městě Argun. První vozidla Chaborz zde byla vyrobena pod vedením univerzity Spetsnaz v roce 2017.

Tento nový vůz pro boje v arktických oblastech byl poprvé představen letos v březnu během společného cvičení s ruskými jednotkami. 

Na videu je vidět parašutistické oddíly, které byly vysazeny nad arktickým ostrovem poblíž Murmansku. 

Univerzita Spetsnaz byla vystavěna v roce 2013 na příkaz čečenského vůdce Ramzana Kadyrova. Součástí je také obrovský multifunkční komplex na výcvik a vzdělání vojáků. Podle samotné univerzity je největším podobným zařízením svého druhu.

Univerzita má také vyvíjet zbraně a systémy pro Ruskou federaci a pomoci tak v boji proti terorismu (čtěte: Válečné monstrum s obřími leteckými motory je největším vznášedlem světa).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Jákl exkluzivně promluvil o soukromí a přidal recept na dlouhé manželství

Styl

Jak zkrotit dlouhodobě rozbouřený nosohltan

Tech

Rychlé pulzní laserové zbraně budou za několik let pálit z amerických stíhaček

Zavřít reklamu