Toto je nerychlejší a nejvýkonnější kabriolet od Brabusu. Seznamte se s Rocket 900!

Brabus Rocket 900 je s maximální rychlostí 350 km/h nejrychlejším čtyřmístným kabrioletem na světě
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
05. září 2017 17:20 / Brabus
  0   0
Kdo chce pohodlnou jízdu ve stylovém kabrioletu, musí většinou dělat kompromisy, zejména co se výkonu týče. Firma Brabus však dokázala zkloubit oboje do tohoto nekompromisního vozu s názvem Rocket 900.

Tento unikátní vůz dostal název Rocket 900 ne proto, že se jedná o měsíční splátku, ale číslo vyjadřuje počet koní. Ano tento kabriolet má pod kapotou devět set koní, které vás vystřelí jako raketu.

Výkon dosáhli konstruktéři Brabusu precizním naladěním 6 litrového dvanáctiválce, který byl mimo spoustu dalších úprav také převrtán na objem 6,3 litrů.

Brabus také podstatně vylepšil sedmistupňovou automatickou převodovku a diferenciál pro lepší servírování obřího výkonu. Nyní se společnost může pochlubit tím, že nabízí zákazníkům nejrychlejší a nejvýkonnější čtyřmístný kabriolet na světě.

A není divu, vždyť s tímto fešákem zrychlíte z nuly na sto za 3,9 sekundy. Maximální rychlost je 350 km /h. Jsou to docela přesvědčivé hodnoty. Pro srovnání, stejný model, který si koupíte od Mercedesu má jen 270 koňských sil, zrychlení z nuly na sto za 4,1 sekundy a jeho maximální rychlost je samozřejmě elektronicky omezena na 250 km/h.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Zavřít reklamu