Byla zahájena produkce nové Hi–Tech zbraně. Potopí loď na obrovskou vzdálenost lusknutím prstu!

 Vojenství 
04. srpna 2017 09:38 / Lukáš Bauer
  0
📷
3 fotografie v galerii
Nová protilodní munice jejíž produkci zahájila zbrojařská firma Lockheed Martin Internet
Americká zbrojařská společnost Lockheed Martin započala s výrobou nové inteligentní munice LRASM (long range anti ship missile), což v překladu znamená protilodní střela dlouhého doletu. Výroba spadá pod projekt výzbroje americké armády střelami druhé generace.

LRSAM je společný produkt americké vojenské agentury DARPA a amerického letectva, který měl za cíl vybavit armádu pokročilou technologií raket, které mohou být odpáleny ze stíhačky F/A-18E/F Super Hornet a také z dálkového bombardéru Air Force B-1B Lancer.

Nová raketa je určena pro zničení detekovaných cílů na dlouhé vzdálenosti a má tak plně nahradit dosluhující raketovou munici Harpoon. V druhé fázi výroby dostane americká armáda také upravenou střelu pro vertikální odpalování a v konečné fázi by měla být vyrobena také verze pro útoky pod hladinou. Nová střela je vybavena multifunkčním radiofrekvenčním snímačem, vylepšenou datovou sběrnicí, výškoměrem a novým napájecím systémem.

Raketový systém LRSAM je možné navádět na cíl ve vzdálenosti až 321 kilometrů. Po odpálení je navíc systém schopen přijímat aktualizace o pohybu cíle prostřednictvím datové linky, nebo může aktualizovat polohu pomocí snímačů. Raketa po odpálení vystoupá do značné nadmořské výšky, ale před zásahem cíle klesá kvůli eliminaci protiraketové obrany.

Na podzim roku 2014 uskutečnil Lockheed Martin test nové rakety. Střela odpálená z bombardéru B–1B prošla všemi kontrolními body, přičemž raketa dostávala aktualizace o poloze ze systému Weapon data link, který je součástí výbavy mateřského letounu. Následně raketa přešla úspěšně do módu autonomní navigace, správně rozpoznala cíl pomocí palubních senzorů a o chvíli později ho zcela přesně zasáhla.
Celý vývoj nové munice je odpovědí americké armády na mezeru v obraně proti lodím, kterou zjistil vojenský audit v roce 2008.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít