Nabíjení mobilních telefonů v řádu vteřin

 PC a Mobily 
25. července 2017 13:40 / redakce
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Nabíjení mobilu přes noc se stane již brzy minulostí Internet
Není žádným překvapením, že dobíjení všech typů mobilních telefonů, je nanejvýš otravná věc. Speciálně u chytrých telefonů je výdrž baterie kvůli jejich výbavě velmi nízká.

Každý již určitě zažil zákon schválnosti v praxi. Je téměř jisté, že když se vám mobil někdy „odporoučí“, bude to zcela rozhodně v místech, kde jej zrovna kriticky potřebujete a nemůžete ho hned dobít.

Naštěstí však vědci odhalili novou technologii, díky které nebude dobíjení jakéhokoliv gadgetu nijak tragicky dlouhým. Konkrétně badatelé na Drexel University navrhli baterii a její elektrodu tak, že bude schopna se nabít (patrně pro zcela libovolné zařízení) a to v řádu vteřin.

Výzkum je publikován v časopise Nature Energy a mluví se tam o novém prototypu baterie z vysoce vodivého materiálu označeného jako „MXene“, díky kterému bude možné dnešním běžným bateriím dát stejnou rychlost jako super-kondenzátorům, které dnes najdete namátkou v blescích u fotoaparátů.

Podle studie byli vědci schopni nabít baterie s elektrodami z MXene v řádu desítek milisekund, což by mohlo odhalovat potenciální kurz pro celou akumulátorovou branži již pěkných pár desítek let přešlapujících na místě.

Vědci tvrdí, že to opravdu vypadá, že v nedaleké budoucnosti bude možné dobít i věci, které jsou dnes neuvěřitelně náročné na čas. Speciálně se tím jistě myslí celo-elektrická auta, ale své zákazníky by si dotyčná technologie zcela rozhodně našla i mezi tvůrci jakékoliv mobilní techniky – notebooky, domácí smart-gadgety, e-readery a tablety by se mohli dobíjet opravdu ihned a ne až po hodinách.

Takovýchto technologií a objevů již ale bylo během let více a na trhu stále nejsou (namátkou LiIon akumulátory s neomezeným počtem cyklů díky speciální nano-tech elektrodě apod.). Jako vždy až čas ukáže, zda to byl jen další falešný poplach.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu