Konec aut tak jak je známe! Bez volantu a benzínu budeme jezdit už za pár let

Toto je pravděpodobně interiér vozu v nedaleké budoucnosti. Chybí volant a ovládání má ve svých rukou již puze počítač
 Auto-Moto 
27. července 2017 15:43 / Internet
  0   0
Čeká nás revoluce v automobilovém průmyslu. Myslí si to alespoň profesor Tony Sebe. Podle něj už v roce 2025 přejde velká část světové populace na elektrické vozy, které budou řízeny automaticky bez zásahu řidiče.

Automobily s autonomním řízením jsou ožehavým tématem dnešní doby. Vzhledem k rychlosti se kterou přicházejí stále nové a nové technologie lze předpokládat, že nebude dlouho trvat a z automobilů nadobro zmizí volat a také spalovací motory.

Podle ekonoma ze Stanfordovy univerzity se řidiči sami rozhodnou pro elektrické vozy, protože to pro ně bude znamenat výraznou úsporu nákladů a stejně tak pro autonomní řízení, které jim nabídne vysoký komfort a úsporu času během cestování.

Sebe však upozorňuje na to, že tento krok způsobí postupný kolaps ropného průmyslu. Ve své zprávě, kterou publikoval deník The Telegraph, Sebe dále píše, že podle jeho názoru se města postupně rozhodnou pro zákaz automobilů řízenými lidmi. Stane se tak poté, co statistika prokáže, že člověk za volantem je mnohem nebezpečnější než robot nebo počítač.

„Jsme na začátku nejrychlejších a přitom naprosto zásadních změn v historii dopravy. Spalovací motory se dostanou do nebezpečné spirály rostoucích nákladů. Podle statistiky budou všechny nové dodávky, traktory, nákladní automobily i autobusy pouze elektrické. Prostě vše co je na kolech a hýbe se,“ tvrdí Sebe. Varuje také předtím, že lidé budou mít velké finanční náklady také s tím, aby se svých nepoužitelných aut zbavili.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Pláže Nového Zélandu se zbarvily do ruda. Stalo se tam něco velmi podivného

Dům a zahrada

Nastává čas vytáhnout sazenice ze skleníků, některé druhy čeká druhé kolo výsevu

Cestování

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující dovolenou

Zavřít reklamu