Očekávaná novinka: BMW i8 Roadster bude mít premiéru již letos v Los Angeles!

Čekání je u konce. Po řadě technických problémů se konečně i8 Roadster dočká představení
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
10. srpna 2017 19:24 / Internet
  0   0
Po mnoha konstrukčních překážkách konečně inženýři z BMW připravili sportovní i8 ve verzi bez střechy na představení veřejnosti. Podle nejnovějších informací by měl být představen již letos v prosinci na autosalonu v Los Angeles.

Automobilka BMW již před časem nastínila nový roadster během prezentace pro investory. Společnost prezentovala vozidlo označené i8 Roadster, jehož výrobu plánuje zahájit během roku 2018.

BMW již v minulosti ukázala prototypy modelu i8 Roadster a tak lze předpokládat, jak bude produkční verze vypadat. Oproti konceptu můžeme očekávat řadu drobnějších změn, které se budou týkat zejména přední masky a zadní části vozu, kvůli maximálnímu přiblížení dnešnímu designu.

Důležitou změnou oproti klasickému i8 je samozřejmě absence střechy. Přestože se nejedná o kabriolet v pravém slova smyslu, není stále jasné, jakým způsobem se budou otevírat dveře.

Hnací ústrojí bude pravděpodobně stejné jako nyní, tedy 1,5 litrový přeplňovaný motor pohánějící zadní nápravu a dvojice elektromotorů na přední nápravě. Velká očekávání vzbuzuje novinka v podobě 10 kWh baterie, díky které by se mohl zvýšit výkon tohoto pohonného ústrojí až o 15 koní, na celkových 372 koní a 430 Nm točivého momentu.

i8 Roadster tak prozatím zůstává hybridním automobilem, ale spekuluje se o plně elektrické verzi, která by mohla přijít na svět v roce 2022. Novinka bude představena letos v prosinci na autosalonu v Los Angeles.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jsme na prahu dalšího evolučního skoku? Pokud se umělé dělohy stanou samozřejmostí, tak ano

Dům a zahrada

Oblékněte obyčejný plastový truhlík nebo květináč do dřevěného kabátu

Cestování

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na chorvatský ostrov Vis

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu