Očekávaná novinka: BMW i8 Roadster bude mít premiéru již letos v Los Angeles!

 Auto-Moto 
10. srpna 2017 19:24 / Lukáš Bauer
  0
📷
4 fotografie v galerii
Čekání je u konce. Po řadě technických problémů se konečně i8 Roadster dočká představení Internet
Po mnoha konstrukčních překážkách konečně inženýři z BMW připravili sportovní i8 ve verzi bez střechy na představení veřejnosti. Podle nejnovějších informací by měl být představen již letos v prosinci na autosalonu v Los Angeles.

Automobilka BMW již před časem nastínila nový roadster během prezentace pro investory. Společnost prezentovala vozidlo označené i8 Roadster, jehož výrobu plánuje zahájit během roku 2018.

BMW již v minulosti ukázala prototypy modelu i8 Roadster a tak lze předpokládat, jak bude produkční verze vypadat. Oproti konceptu můžeme očekávat řadu drobnějších změn, které se budou týkat zejména přední masky a zadní části vozu, kvůli maximálnímu přiblížení dnešnímu designu.

Důležitou změnou oproti klasickému i8 je samozřejmě absence střechy. Přestože se nejedná o kabriolet v pravém slova smyslu, není stále jasné, jakým způsobem se budou otevírat dveře.

Hnací ústrojí bude pravděpodobně stejné jako nyní, tedy 1,5 litrový přeplňovaný motor pohánějící zadní nápravu a dvojice elektromotorů na přední nápravě. Velká očekávání vzbuzuje novinka v podobě 10 kWh baterie, díky které by se mohl zvýšit výkon tohoto pohonného ústrojí až o 15 koní, na celkových 372 koní a 430 Nm točivého momentu.

i8 Roadster tak prozatím zůstává hybridním automobilem, ale spekuluje se o plně elektrické verzi, která by mohla přijít na svět v roce 2022. Novinka bude představena letos v prosinci na autosalonu v Los Angeles.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008