Šestá generace BMW M5 je lepší než kdy předtím

 Auto-Moto 
29. srpna 2017 07:31 / Lukáš Bauer
  0
📷
13 fotografií v galerii
Šestá generace BMW M5 dostala nový pohon všech kol M xDrive BMW
Novinka od BMW v podobě šesté generace M5 navazuje na tradici tohoto legendárního vozu a posouvá jízdní dynamiku opět na novou úroveň. Výrobce slibuje také vyšší úroveň praktičnosti díky novému systému pohonu všech kol M xDrive.

Nedávno představená novinka v podobě již šesté generace sportovního sedanu přináší podle výrobce hned několik zásadních inovací. Zejména v oblasti jízdního komfortu a denní využitelnosti vozu. Asi největší novinkou je systém pohonu všech kol M xDrive, který umožní řídit novou M5 za každého počasí až na hranici fyzikálních zákonů.

Po nastartování má BMW M5 zapnutý režim pohonu všech kol 4WD s aktivovaným stabilizačním systémem DSC. Řidič si následně může zvolit mezi různými jízdními vlastnostmi vozu, aktivací specifických jízdních režimů, včetně jízdy s pohonem zadní nápravy a bez asistence DSC. V tomto módu umožní nové BMW M5 zkušeným řidičům užít si ryzí formu jízdních zážitků.

Pod kapotou nového BMW M5 pracuje nejnovější a nejpokročilejší verze motoru V8 o objemu 4,4 litru, vybaveného technologií BMW M TwinPower Turbo. S výkonem 441 kW/600 k a maximálním točivým momentem 750 Nm. Tato brilantní pohonná jednotka umožňuje vozu obrovské zrychlení a naprosto extrémní výkony.

Přepracovaný osmiválec se dvěma turbodmychadly rozjede novou M5 z 0 na 100 km/h za pouhé 3,4 s. Obří výkon přenáší na nápravy nová osmistupňová převodovka M Steptronic ve spolupráci se systémem Drivelogic, který společně s M xDrive umožňuje optimální využití schopností pohonné jednotky v jakýchkoliv jízdních podmínkách. Tyto technologie dělají z nové M5 nejrychlejší a nejobratnější BMW, které bylo vyrobeno od roku 1984.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Nejlepší ekologické triky v kuchyni zvládaly naše babičky, dnes je používají i mladí kuchaři. Udělejte...

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum