Šestá generace BMW M5 je lepší než kdy předtím

Šestá generace BMW M5 dostala nový pohon všech kol M xDrive
📷
Dalších 12 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
29. srpna 2017 07:31 / BMW
  1   0
Novinka od BMW v podobě šesté generace M5 navazuje na tradici tohoto legendárního vozu a posouvá jízdní dynamiku opět na novou úroveň. Výrobce slibuje také vyšší úroveň praktičnosti díky novému systému pohonu všech kol M xDrive.

Nedávno představená novinka v podobě již šesté generace sportovního sedanu přináší podle výrobce hned několik zásadních inovací. Zejména v oblasti jízdního komfortu a denní využitelnosti vozu. Asi největší novinkou je systém pohonu všech kol M xDrive, který umožní řídit novou M5 za každého počasí až na hranici fyzikálních zákonů.

Po nastartování má BMW M5 zapnutý režim pohonu všech kol 4WD s aktivovaným stabilizačním systémem DSC. Řidič si následně může zvolit mezi různými jízdními vlastnostmi vozu, aktivací specifických jízdních režimů, včetně jízdy s pohonem zadní nápravy a bez asistence DSC. V tomto módu umožní nové BMW M5 zkušeným řidičům užít si ryzí formu jízdních zážitků.

Pod kapotou nového BMW M5 pracuje nejnovější a nejpokročilejší verze motoru V8 o objemu 4,4 litru, vybaveného technologií BMW M TwinPower Turbo. S výkonem 441 kW/600 k a maximálním točivým momentem 750 Nm. Tato brilantní pohonná jednotka umožňuje vozu obrovské zrychlení a naprosto extrémní výkony.

Přepracovaný osmiválec se dvěma turbodmychadly rozjede novou M5 z 0 na 100 km/h za pouhé 3,4 s. Obří výkon přenáší na nápravy nová osmistupňová převodovka M Steptronic ve spolupráci se systémem Drivelogic, který společně s M xDrive umožňuje optimální využití schopností pohonné jednotky v jakýchkoliv jízdních podmínkách. Tyto technologie dělají z nové M5 nejrychlejší a nejobratnější BMW, které bylo vyrobeno od roku 1984.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Učebnice anatomie čekají změny. Vědci našli v lidském těle nový orgán

Dům a zahrada

Dřívka od nanuků nevyhazujte. Vychytávky, jak je můžete doma využít

Cestování

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do Kalábrie

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn