Výrobce legendární útočné pušky představil novou podivnou zbraň!

Poněkud bizarní vojenská technika je odpovědí Ruska na rostoucí počet demonstrací
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Vojenství 
17. září 2017 11:50 / Internet
  0   0
Legendární ruský výrobce snad nejznámější útočné pušky AK–47, která nechyběla snad u žádného státního převratu, nyní představil svou novou armádí techniku. Jedná se o těžký vůz s velkou ocelovou hradbou určený pro kontrolu shromáždění nebo demonstrací.

Se stále se prohlubující ruskou ekonomickou krizí se množí i počet demonstrací a masových shromáždění. V reakci na to ruská vláda mohutně vybavuje některé útvary protidemonstračním vybavením, jehož součástí bude i těžké vozidlo Kalašnikov, které má sloužit pro usměrňování a kontrolu davů. Primárním cílem tohoto děsivě vyhlížejícího vozidla je však zastrašit potencionální organizátory i účastníky demonstrací.

Přesná definice tohoto podivného těžkého stroje je „vozdilo pro kontrolu davů“. Jedná se v podstatě o těžký nákladní vůz, který má před kabinou hydraulicky ovládaní štít. V tomto štítu jsou také průzory a střílny pro zbraně s gumovými projektily a také místo pro příslušníky pořádkových jednotek. Vozidlo může být také vybaveno vodním dělem a nádrží na vodu pro rozhánění nelegálních demonstrací.

Zbrojařská firma Kalashnikov však není první, kdo se pustil do výroby podobné vojenské techniky. Začátkem tohoto roku představila slovenská společnost Bozena podobné vozidlo nazvané Bozena Riot, které se může pochlubit místem až pro třicet příslušníků policie v prostoru za mobilní stěnou.

Zpráva o nové protidemonstrační technice tak z Ruska přichází po rozsáhlých protikorupčních protestech v Rusku a založení nové Národní gardy před ruskými prezidentskými volbami v roce 2018.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Lidé si podle vědců mohou šestý smysl vypěstovat

Dům a zahrada

Vychytávky do domácnosti. Jak vyleštit nerezový dřez nebo nablýskat záchod

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu