Nové chytré Hi-Fi reproduktory vám prozradí i jaké bude počasí. A výběr hudby ovládejte jednoduše hlasem

Tyto chytré Hi-Fi reproduktory si s vámi i popovídají
 Gadgets 
25. září 2017 09:46 / Panasonic
  0   0
Mačkání tlačítek na ovladači se stává minulostí. To potvrzuje i nový reprosystém Technics SC-GA10, jež je kompatibilní se všemi hlasovými povely, které systém Google Assistant rozpozná.

Díky funkci google assistant vám stačí hlasový povel a Hi-Fi reproduktor SC-GA10 začne přehrávat hudbu, odpovídat na dotazy ohledně počasí nebo rovnou ovládat jiné kompatibilní chytré přístroje v domácnosti. Díky funkci "Multi-room Audio" lze systém propojit s technologií Chromecast Audio, případně integrovanými reproduktory Chromecast, takže je možné pouštět hudbu ve více místnostech současně.

Navzdory miniaturním rozměrům systému by měl mít poskytovaný zvuk velmi slušné parametry. Na přední straně se nacházejí dva výškové reproduktory Soft Dome Tweeters o velikosti 20 milimetrů, jež jsou vybaveny hedvábnou membránou a vzájemně svírají úhel 45 stupňů. Vysoké zvukové frekvence se tak šíří ve 180-ti stupňové výseči.

O basy se stará osmicentimetrový basový woofer s dvojitou cívkou. V porovnání s běžnými jednocívkovými systémy by měly být podle výrobce basy výraznější a hutnější, na čemž má zásluhu i systém "Long Port Back Bass Reflex". 

Novinkou je také aplikace "Music Control", která umožní pomocí reprosystému přehrávat hudbu z chytrého telefonu, tabletu nebo externího disku. Díky funkci "Stereo Pairing" pak propojíte dva systémy SC-GA10 dohromady, režim "Party" zase přenáší hudbu přes Bluetooth nebo kabel do většího počtu reproduktorů.

Jak je vidět na fotografii, vývojářům se povedl i jednoduchý, čistý, design nových reproduktorů, kdy hliníkový kryt ladí s jemnou tkaninou. K dispozici budou na trhu dvě barevné varianty, černá a bílá.

Marek Pokorný | inStory.cz
Kam dál?
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci vypátrali dlouho ztracenou tektonickou desku. Ukrývá se pod Pacifikem

Dům a zahrada

Kdo se chce těšit z bohatých květů vašich muškátů i v dalších letech, musí je nyní správně zazimovat

Cestování

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Zavřít reklamu