Uvažujete o elektromobilu? Pak tohle musíte vidět

 Auto-Moto 
18. ledna 2021 06:57 / Ema Maxová
  6
📷
1 fotografie v galerii
Trh elektromobilů a dobíjecích hybridů v uplynulém roce raketově stoupal Peugeot
Ještě nedávno byste mezi klienty elektrických aut nenašli skoro žádné soukromé klienty. Vozy s tímto pohonem totiž kupovaly téměř výhradně velké firmy. Energetičtí giganti, státní společnosti, poskytovatelé dopravních a rozvážkových služeb, neziskovky, atd. Elektromobily masivně pronikaly také do carsharingu a autopůjčoven.

Některé firmy, zejména pak ty s mezinárodním kapitálem, si zase nákupem vozů s alternativním pohonem budovaly ekologickou image. Postupem času začaly vozy vybavené elektromotorem navzdory vysoké pořizovací ceně zajímat i soukromé osoby. Zpočátku ty, které zlákala možnost neomezeného parkování v podstatě kdekoli v Praze. Lidé přijíždějící za prací do metropole z příměstských satelitů tak přestali řešit každodenní boj o parkovací místo. Do klubu elektromobilistů se přidali i majitelé solárních panelů a jiných zdrojů alternativní energie pořízených většinou za pomoci výhodné státní dotace. 

Trh elektromobilů a dobíjecích hybridů v uplynulém roce raketově stoupal. Bateriové elektromobily meziročně narostly o 331 %, plug-in hybridy pak o 318 %. V absolutních číslech to představuje několik tisíc kusů. To samozřejmě hraje do karet automobilkám, pro které je po schválení extrémně přísných emisních norem elektrický motor takřka jedinou záchranou před placením závratných pokut. Jednou z automobilových značek, která se do elektromobility vrhla ve velkém stylu, je Peugeot. Jen za loňský rok uvedl na český trh osm nových modelů vybavených elektrickým motorem.

„Na začátku loňského roku jsme uvedli dva malé elektromobily Peugeot e-208 a e-2008, na podzim se pak naše řada čistě elektrických vozů rozrostla o Peugeot e-Traveller a e-Expert. Od loňska jsou v prodeji také čtyři modely s plug-in hybridním pohonem: 3008, 508 a 508 SW Hybrid a 3008 Hybrid4. Celkově Peugeot v ČR v loňském roce registroval 43 elektrických a 25 plug-in hybridních vozů, přičemž nás značně brzdila přeplněná výrobní kapacita,“ říká ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini, a dodává: „Předpokládáme, že v nadcházejících letech dojde v tomto směru k výraznému rozvoji a rychlému růstu prodejních objemů.“

Elektromobilita se rozvíjí obrovskou rychlostí. Není divu, že pro mnoho řidičů přestavuje ještě spoustu otazníků. I pro ně Peugeot v Česku spustil internetovou platformu PeugeotElektromobilita.cz, kde klient získá veškeré informace pro usnadnění kroků směřujících k pořízení a bezstarostnému používání elektrifikovaných vozů. Najde zde kromě přehledného katalogu modelů i příslušné kontaktní informace a řadu praktických doporučení k provozu vozidel i doplňkovým službám. 

Zjistí zde také mnoho užitečných informací k dobíjení vozu, včetně tarifů a přístupu k aplikaci FUTUR/E/GO umožňující dobíjení ve veřejných stanicích skupiny ČEZ. Pro uživatele využívající této možnosti dobíjení navíc značka Peugeot vytvořila akční nabídku Kredit 10 000 Kč. Akce platí pro prvních 100 zákazníků, kteří získají pro svůj vůz dobíjení v hodnotě 10 000 Kč ve více než 450 dobíjecích stanicích ČEZ.

Dále klient může prostřednictvím těchto stránek konzultovat nabídku dobíjecích kabelů a Wallboxů, nebo si sjednat návštěvu specialisty, který provede u klienta analýzu možností dobíjení. PeugeotElektromobilita.cz pomůže uživateli také při nákupu a zajištění instalace Wallboxu.

Důležitou oblastí, které musí uživatel elektromobilu věnovat zvýšenou pozornost, je dojezd. Na stránkách PeugeotElektromobilita.cz jsou proto ke stažení informace o faktorech ovlivňujících dojezd, dobách dobíjení jednotlivých modelů apod. Tato specifika byla zohledněna i v poskytování asistenčních služeb. Noví zákazníci značky Peugeot mají po dobu šesti měsíců od nákupu vozu nárok na odtah zdarma v případě vybití trakční baterie. O klienty, kteří uzavřeli servisní smlouvu, pak bude takto postaráno po celou dobu trvání smlouvy, přičemž právo na bezplatný odtah platí v rozsahu dvakrát za rok. Dále mohou klienti v případě potřeby využít na dlouhé cesty zapůjčení vozu se spalovacím motorem za zvýhodněných podmínek. Tato služba je zajišťována prostřednictvím koncesionářské sítě Peugeot.

Kromě stránek PeugeotElektromobilita.cz má elektro-motorista ještě další nástroje, které mu usnadňují každodenní používání vozu. Jedná se například o bezplatný a časově neomezený přístup k souboru konektivních služeb e-Remote Control sloužících k propojení vozu s mobilním telefonem a následné plánování dobíjení vozu, zapnutí topení či klimatizace v kabině vozu před jízdou, získání informací o dojezdu atd.

 

Témata: auto, elektromobil
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod