Létající taxislužba? V Dubaji mají skutečně ambiciózní plány!

Létající taxi jsou součástí rozsáhlých inovativních plánů v Dubaji
 Letectví 
09. října 2017 09:28 / Internet
  3   0
V Dubaji proběhly v průběhu letošního roku testy první létající taxislužby na světě. Ambiciózní projekt je součástí rozsáhlého plánů inovací v arabském světě. Co by na něco takového asi řekli pražští taxikáři?

Létající taxi je v podstatě velký dron s kabinou podobnou vrtulníku. Za vývojem i prvními zkouškami této technologie v Dubaji stojí německá firma Volocopter. Při prvním testu se jednalo o bezpilotní zkoušku v rámci ceremoniálu, který byl uspořádán pro korunního prince Hamdan bin Mohammeda.

Předpokládá se, že technologie bude čistě autonomní bez dálkového ovládání, ale samozřejmě se počítá také s několika úrovňovou ochranou posádky, kterou tvoří například záložní baterie, rotory, ale také několik záchranných padáků. Maximální délka letu bude v prvních fázích přibližně 30 minut.

Volocopter je společnost, která však čelí velké konkurenci v podobě několika velmi dobře financovaných evropských i amerických firem. Každá z nich má přitom svou vizi ohledně vytvoření nové formy městské dopravy, která bude kombinací elektrického vozu a letadla s vertikální dráhou vzletu.

Mezi tyto společnosti patří například letecký gigant Airbus, jehož cílem je do roku 2020 zavedení podobné taxi technologie. 

Předpokládá se, že služba bude fungovat tak, že pomocí svého telefonu v aplikaci objednáte taxi a Volocopter vás vyzvedne a odveze do předem stanoveného cíle. Jedná se tedy o vskutku inovativní přístup, který se podle všech indicií skutečně brzy dostane do běžného provozu, minimálně tedy v Dubaji.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Lidé si podle vědců mohou šestý smysl vypěstovat

Dům a zahrada

Vychytávky do domácnosti. Jak vyleštit nerezový dřez nebo nablýskat záchod

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu