Mini 1499 GT je připomínkou legendy sedmdesátých let

Model 1499 GT připomíná věhlasnou éru Mini sedmdesátých let
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
15. října 2017 09:09 / Mini
  0   0
V sedmdesátých letech vyrobila britská automobilka Mini legendární vůz, který se ve Velké Británii těšil stejné oblibě jako VW „brouk“ v Evropě. Levné lidové vozítko mělo slušný výkon a skvělé jízdní vlastnosti. Byly však vyrobeny i trochu ostřejší verze tohoto vozu. Jedním z nich byl například model Mini 1275 GT.

Legendární sportovní model Mini 1275 GT se vyráběl dlouhých 11 let mezi léty 1969 a 1980. Tento vůz vznik jako náhrada slavného Mini Cooperu, jehož produkce byla ukončena z důvodů drahých licenčních poplatků.

Nyní, po téměř 50. letech, chce britská automobilka připomenout slavnou éru těchto vozů novinkou s názvem Mini 1499 GT. Číslo v názvu tohoto vozu značí počet kusů, které budou v rámci limitované série vyrobeny a také obsah pohonné jednotky v kubických centimetrech.

Podle prvotních informací to ale nebude stejný rychlík, jako jeho předchůdce. Model 1499 GT bude totiž vybaven pouze motorem Twin power turbo, což tříválec s výkonem 102 koní. S tímto motorem nové Mini dosáhne zrychlení z nuly na stovku za 10,1 sekundy.

Vůz dostane zcela přestavěný sportovní podvozek, sportovní sedačky čalouněné kůží, plakety JCW a sportovní volant JCW s červeným prošíváním. V interiéru také nebudou chybět detaily ozdobené černým klavírovým lakem a karbonem.

Zda bude tento model bude stejně úspěšný jako jeho předchůdce ukáže čas, jedno je ale jisté už teď. Staré Mini bylo skvělé také proto, že si ho mohl dovolit každý. U nového Mini 1499 GT se to s cenovkou necelých 500 tisíc bohužel říci nedá.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Výzkumný tým potvrdil první případ agresivní rakoviny kostí u dinosaura

Dům a zahrada

Za praskání rajčat může jedna příčina, které můžete předejít

Cestování

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Zavřít reklamu