Unikátní koncept Lamborghini ukrývá vyspělou technologii budoucnosti

Lamborghini Terzo Millennio bude mít karoserii kompletně vyrobenou z materiálů, které mohou ukládat energii
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
08. listopadu 2017 08:48 / Lamborghini
  0   0
Lamborghini nedávno zveřejnilo koncept hi–tech automobilu budoucnosti s názvem Terzo Millennio. Jedná se o výsledek spolupráce mezi automobilkou Lamborghini a institutem MIT. Unikátní koncept ukrývá velmi zajímavou technologii.

Koncept Lamborghini Terzo Millennio je ovocem, které přinesla spolupráce mezi výrobcem supersportů a institutem, jenž se zabývá výzkumem nových materiálů. Účelem tohoto spojení je představit technologii příštích generací se zaměřením na pohon, konstrukci, skladování energie a design.

Pokud jde o pohon, Terzo Millennio pohání čtyři elektromotory, každý pro jedno kolo. Vše je navíc konstruováno tak, že komponenty spojené s elektromotory, včetně jich samých, jsou ukryty přímo uvnitř širokých kol.

Lamborghini se ve své vizi odklonilo od konvenčních bateriových článků, které nahradily superkondenzátory. Ty totiž dokážou přijímat a vydávat elektrickou energii mnohem rychleji a snesou také mnohem více dobíjecích cyklů. Jejich kapacita je přitom mnohonásobně vyšší než u běžných kondenzátorů. Lamborghini v současné době používá tuto technologii k napájení start–stop systému Aventadorů.

Lamborghini a MIT také intenzivně pracují na možnosti použití uhlíkových vláken karoserie jako média pro ukládání energie. Celý povrch vozu bude tedy fungovat jako jeden velký akumulátor.

Tato technologie může být také použita pro sledování struktury uhlíkových vláken vozidla. Pokud se vytvoří v plášti vozu malé trhliny, elektrický náboj se může pohybovat skrze karoserii tak, aby spustil samo opravný proces a zabránil dalšímu růstu poškození.

Tradiční designový jazyk Lamborghini je zde vidět zejména ve formě ostrých úhlů na všech stranách. Nicméně, s odstraněním tradičního hnacího ústrojí se kabina posunula nezvykle vpřed. Takto nějak tedy bude vypadat supersport budoucnosti v podání Lamborghini.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Měsíc narušuje náš spánek. Vědci v nové studii potvrdili, že lunární cykly na nás opravdu mají vliv

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu