Policie chce být na silnicích více vidět, koupí další Superby s nejsilnější motorizací

Škoda Superb aktuální generace začne příští rok „pomáhat a chránit“ na dálnicích
 Auto-Moto 
13. listopadu 2017 07:53 / Škoda
  0   2
Není to tak dávno, co policie říkala, že chce být na silnicích více vidět. A právě proto si pořídí 38 neoznačených exemplářů Škody Superb s nejsilnější motorizací v nabídce.

Vzpomínáte na letošní květen, kdy si čeští policisté s velkou slávou přebírali BMW i8? Tehdy ředitel dopravní policie Tomáš Lerch prohlásil, že chce být policie na silnicích více vidět a že do této strategie výrazné BMW skvěle zapadá. Jak hybridní sporťák skončil, to už asi víte. A ta zmiňovaná strategie dopadla zhruba stejně. 

Aktuálně se totiž objevily informace o nákupu 38 exemplářů Škody Superb s nejrychlejší motorizací v nabídce. To znamená přeplňovaný dvoulitr o výkonu 280 koní, pohon všech kol a automatickou převodovku DSG. Policie samotná zatím oficiálně nic neřekla, stejně jako ministerstvo dopravy, informaci ovšem potvrdila automobilka. Půjde o karoserii liftback a auta policejní barvy nedostanou. Jak tato novinka zapadá do snah o to, aby byli policisté více vidět, není tak docela zřejmé. 

Nabízí se námitka, že jde pouze o náhradu za starší šestiválcové Superby předchozí generace, jenže je zde drobný háček. Podle dřívější praxe, a není důvod, aby ji policie měnila, se v podobných případech starší auta nevyřazují, ale jdou „pomáhat a chránit“ někam jinam. Na dálnicích tedy sice budeme vídat nové policejní Superby, ty staré se ale přesunou na silnice nižších tříd. V konečném důsledku to pro řidiče znamená jediné — neoznačených aut bude v terénu více. 

Je bezesporu velmi zajímavé, že policie dlouhodobě tvrdí, jak potřebuje zvyšovat bezpečnost a tudíž potřebuje tato rychlá neoznačená auta, jenže zrovna dálnice jsou podle statistik nejbezpečnější komunikace. A to i přes stále probíhající rozsáhlou modernizaci D1. 

Další podrobnosti přinesou následující týdny. Policie by si měla převzít své nové dálniční stroje příští rok. S financováním pomohli řidiči, protože policie si na podobné nákupy velmi ráda bere finance z takzvaného fondu zábrany škod, kam jde část peněz z povinného ručení. Kromě nákupu nových aut policisté využili v letošním roce tento fond třeba k nákupu 53 kusů laserových měřičů rychlosti za 13 milionů korun. 

Tomáš Novotný | inStory.cz
Témata: policie, bezpečnost, Škoda,
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Placebo efekt je úžasná iluze a zároveň jedna z největších záhad vědy

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu