České záchranné služby dostanou nového pomocníka

BMW i3 v barvách záchranné služby
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
02. listopadu 2017 10:28 / BMW
  0   1
BMW zapůjčí šesti záchranným službám několik modelů i3 s prodlouženým dojezdem REX, které se ve službách záchranných sborů osvědčily doslova po celém světě.

Šestici vozů BMW i3 si do půlročního užívání nebo najetí devíti tisíc kilometrů převzalo šest útvarů státních i soukromých záchranných a zdravotnických služeb z celého území České republiky.

Kromě dvojice vozů pro hlavní město Praha tak usednou za volant BMW i3 i členové záchranných a zdravotnických služeb v Brně, Hradci Králové, Ostravě a Zlíně. Ze šesti poskytnutých vozidel BMW i3 jsou dvě čistě elektrická a čtyři s prodlužovačem dojezdu ve formě spalovacího motoru.

Ve všech případech se však jedná o verzi BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a dojezdem 200 a 350 kilometrů v případě REX. Pomyslný klíč od vozidel převzal MUDr. Martin Houdek, člen výkonné rady Asociace zdravotnických záchranných služeb.

BMW i3 má také unikátní konstrukci, využívající pro nosnou část uhlíkový kompozit. Podle automobilky dosud na trhu nemá v prémiovém segmentu přímého konkurenta. V provedení pro záchranné složky má také samozřejmě navíc velké množství speciálního vybavení, které poskytuje veškeré potřebné technologie pro výkon služby.

S elektromotorem o výkonu 125 kW/170 k poskytuje nejen naprosto bezemisní mobilitu, ale také velmi slušnou dynamiku. Záchranná služba jistě ocení nejen vynikající výhled z vozu, daný výše umístěnými sedadly, ale také vyspělé služby vycházející z trvalého připojení vozidel k internetu.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu