Špionážní satelity zachytily stavbu nové útočné ponorky v Severní Koreji

Severní Korea vyvíjí novou ponorku, která může nést jaderné hlavice
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Vojenství 
23. října 2017 08:12 / Internet
  9   5
Podle nejnovějších armádních průzkumů staví Severní Korea novou ponorku, která je určena, aby mohla své rakety přiblížit blíže k cíli a také aby nemohly být snadno zničeny v pozemním raketovém silu.

Výzvědné satelity zachytily stavbu nové třídy severokorejské ponorky. Jedná se o první ponorku Pchjongjangu, která bude schopna odpalovat balistické rakety nesoucí jaderné hlavice. Nedostatek pokročilých technologií v této zemi však znamená, že nová ponorka bude nejspíše snadno detekována protiponorkovými systémy.

Nová ponorka označená americkou vládou Sinpo-C byla detekována americkou zpravodajskou službou. Typ Sinpo-C je popsán jako ponorka s dieselovým a elektrickým pohonem s výtlakem 2 000 tun. Toto plavidlo bude mít nejméně jednu, spíše dvě nebo více balistických raket, které budou moci být vypuštěny pod hladinou.

Severní Korea má v současné době jednu ponorku pro balistické rakety, která by však podle odhadů neměla být připravena pro odpalování jaderných zbraní. Jedná se o SSB Gorae, známou také jako Sinpo-B. Tato ponorka byla detekována prostřednictvím satelitu již v roce 2014.

Většina jaderných mocností rozšiřovala svůj jaderný arzenál pomocí různých typů raket a dodavatelů. Díky tomu se dnes mohou účinněji skrývat a nepozorovaně se přiblížit k cíli. Severní Korea rozšiřuje svůj arzenál pouze mezikontinentálními balistickými raketami KN-08, KN-14 a KN-20, díky tomu je snadnější se proti těmto střelám bránit.

Zatímco výroba raketových ponorek v Severní Koreji může znít znepokojivě, podmořská technologie zbytku světa má přeci jen stále obrovský náskok. Na rozdíl od amerických ponorek třídy Ohio, které údajně nikdy nebyly detekovány nepřátelskou silou, bude Sinpo-C poměrně snadný cíl pro americké, japonské a jihokorejské námořní vojenské síly.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hromadné vyhynutí mořských živočichů je na obzoru, voda okolo rovníku je příliš horká

Dům a zahrada

Pokud si chcete založit zahradní jezírko, dejte si pozor. Ryby z volné přírody do něj nesmí

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Zavřít reklamu