خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

BMW představilo svůj nejmenší crossover X2

X2 doplnil modelovou řadu BMW jako nejmenší crossover
📷
Dalších 10 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
26. října 2017 10:05 / BMW
  5   0
Měsíc před zahájením prodeje této očekávané novinky, automobilka BMW představila veřejnosti svůj nejmenší crossover X2. Automobil zaměřený především na design má až obdivuhodně blízko konceptu, který byl představen minulý rok v Paříži.

Nováček v rodině prémiových SUV automobilky BMW je navržen tak, aby doplňoval mezeru mezi modely X1 a X3. BMW X2 s X1 sdílí mnoho technologií, stejně jako s MINI Countryman. To znamená, že používá také stejnou platformu UKL2 BMW, která omezuje vůz na čtyřválcové motory s možností pohonu všech kol.

Nejmenší crossover má stejný rozvor jako X1, ale kratší převisy pro dynamičtější vzhled. Výrazným prvkem v designu je o 70 mm nižší střecha, která dotváří celkově sportovnější vzhled. Zavazadlový prostor 470 litrů je spíše podprůměrná hodnota a je tedy o 35 litrů menší než u X1.

Navzdory schopnosti platformy se u tohoto modelu nepočítá s žádnou elektrifikací. V nabídce bude benzinový motor sDrive20i a dvojice dieselů označených xDrive20d a xDrive25d v kombinaci s pohonem všech kol.

Model sDrive20i má výkon 228 koní a 450 Nm točivého momentu a je k dispozici pouze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Steptronic. Tento motor umožní X2 zrychlit z klidu na stovku za 6,7 sekundy.

Dieselové motory jsou vybaveny osmistupňovou automatickou převodovkou. Model xDrive20d produkuje výkon 188 koní a 400 Nm a xDrive25d nabízí stejný výkon jako benzínový motor, tedy 228 koní a 450 Nm.

BMW již potvrdilo, že další nabídku pohonných jednotek rozšíří počátkem příštího roku. A to v podobě dvou benzínových a dvou dieselových motorů. Malý crossover bude dostupný ve specifikacích SE, Sport, M Sport a M Sport X.

Uvnitř vozu bude ve standardu k dispozici systém iDrive a 6,5 palcový display, který lze upgradovat na 8,8 palcový displej se stejnými funkcemi. Ve výbavě se také objeví head-up displej spolu s přípravou WiFi hotspotu. Na přání může být X2 vybaven přípravou pro Apple CarPlay, naopak Android Auto k dispozici nebude.

Novinka X2 bude uvedena do prodeje v polovině listopadu se základní cenou 997 tisíc korun za model sDrive20i, 1 098 500 korun bude stát základní verze modelu xDrive20d a model xDrive25d bude startovat s cenovkou 1 142 700 Kč.

 

Lukáš Bauer | inStory.cz
Kam dál?
Konec aut tak jak je známe! Bez volantu a benzínu budeme jezdit už za pár let
Otravné škrabání auta...jak si ulehčit.
Připravte své vozidlo na zimu pečlivě!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nejděsivější predátor? Pravděpodobně pouhý mýtus

Dům a zahrada

Jak využít silikonové formičky jinak než k pečení

Cestování

Jak poznat Atény chytře, bez front a co nejvíce si užít jejich antické památky