Tohle ruské monstrum nezná slovo překážka! Původně převáželo kosmonauty, nyní ho čeká nový osud

 Auto-Moto 
05. listopadu 2017 12:16 / Lukáš Bauer
  0
📷
5 fotografií v galerii
Kretchet byl původně navržen pro vyzvedávání kosmonautů, kteří přistáli v nedostupné krajině Internet
Dvoutunové monstrum ze severu, které zvládne prakticky jakýkoliv terén, by mohlo sloužit k posílení ruských vojsk v arktické oblasti. Tento pozoruhodný vůz dříve sloužil k transportu kosmonautů, kteří přistáli zpět na Zemi v nedostupné krajině.

Terénní vozidlo Kretchet (ATV) bylo původně vyrobené pro kosmonauty a záchranné služby. Dvě tuny vážící terénní transportér může být v provedení 4x4 nebo 6x6, přičemž pojme až desetičlennou posádku.

Ruská kosmická agentura používá toto ATV k vyzvednutí svých kosmonautů z míst přistání v Kazachstánu, kde je velmi omezená infrastruktura. Tento vůz se totiž dokáže prokousat skrze jakoukoliv krajinu.

Vzhledem k jeho primárnímu využití je na palubě vozu mnoho zdravotnických přístrojů a pokročilé technické i navigační zařízení, včetně satelitní komunikace pro spojení s domovskou základnou.

Kretchet používá také ministerstvo pro mimořádné události (EMERCOM) na Dálném východě. Díky němu jsou záchranné služby schopné dosáhnout nedostupných míst, kde nemohou přistát vrtulníky.

Transportér hravě zdolává překážky v podobě padlých stromů, balvanů, bažin, řek, hlubokého sněhu a dokonce může jet do kopce pod úhlem až šedesáti stupňů. Vůz byl také konstruován tak, aby zvládl bezproblémový provoz v teplotách od -50 °C do + 50 °C.

Nyní bude toto unikátní vozidlo testovat ruská armáda za asistence ministerstva obrany. Armáda by totiž tento stroj chtěla využít pro posílení vojenských jednotek v arktické oblasti, kde střeží hranice.

Vozidlo s úpravami pro vojenské jednotky v těchto oblastech musí ujet až 2 000 km na jednu palivovou nádrž. Transportér musí také zdolat až třímetrové sněhové závěje a v těžkém terénu by měl mít průměrnou rychlost až 50 km/h. Pokud splní kritéria ruské armády, bude se jednat o opravdové terénní monstrum bez téměř bez limitů.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?