Tohle ruské monstrum nezná slovo překážka! Původně převáželo kosmonauty, nyní ho čeká nový osud

Kretchet byl původně navržen pro vyzvedávání kosmonautů, kteří přistáli v nedostupné krajině
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
05. listopadu 2017 12:16 / Internet
  1   0
Dvoutunové monstrum ze severu, které zvládne prakticky jakýkoliv terén, by mohlo sloužit k posílení ruských vojsk v arktické oblasti. Tento pozoruhodný vůz dříve sloužil k transportu kosmonautů, kteří přistáli zpět na Zemi v nedostupné krajině.

Terénní vozidlo Kretchet (ATV) bylo původně vyrobené pro kosmonauty a záchranné služby. Dvě tuny vážící terénní transportér může být v provedení 4x4 nebo 6x6, přičemž pojme až desetičlennou posádku.

Ruská kosmická agentura používá toto ATV k vyzvednutí svých kosmonautů z míst přistání v Kazachstánu, kde je velmi omezená infrastruktura. Tento vůz se totiž dokáže prokousat skrze jakoukoliv krajinu.

Vzhledem k jeho primárnímu využití je na palubě vozu mnoho zdravotnických přístrojů a pokročilé technické i navigační zařízení, včetně satelitní komunikace pro spojení s domovskou základnou.

Kretchet používá také ministerstvo pro mimořádné události (EMERCOM) na Dálném východě. Díky němu jsou záchranné služby schopné dosáhnout nedostupných míst, kde nemohou přistát vrtulníky.

Transportér hravě zdolává překážky v podobě padlých stromů, balvanů, bažin, řek, hlubokého sněhu a dokonce může jet do kopce pod úhlem až šedesáti stupňů. Vůz byl také konstruován tak, aby zvládl bezproblémový provoz v teplotách od -50 °C do + 50 °C.

Nyní bude toto unikátní vozidlo testovat ruská armáda za asistence ministerstva obrany. Armáda by totiž tento stroj chtěla využít pro posílení vojenských jednotek v arktické oblasti, kde střeží hranice.

Vozidlo s úpravami pro vojenské jednotky v těchto oblastech musí ujet až 2 000 km na jednu palivovou nádrž. Transportér musí také zdolat až třímetrové sněhové závěje a v těžkém terénu by měl mít průměrnou rychlost až 50 km/h. Pokud splní kritéria ruské armády, bude se jednat o opravdové terénní monstrum bez téměř bez limitů.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jsme na prahu dalšího evolučního skoku? Pokud se umělé dělohy stanou samozřejmostí, tak ano

Dům a zahrada

Co byste si s sebou rozhodně měli vzít ze svého prvního bytu

Cestování

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na chorvatský ostrov Vis

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu