Experti na Pražském festivalu inovací ukáží budoucí postavení kryptoměn

Kryptoměny budou novým tématem festivalu v Praze
 Technologie 
24. června 2018 15:47 / Shutterstock
  0   0
Každoroční přehlídka inovací a technologií Future Port Prague přinese oproti loňsku dvojici nových témat. Jedním z nich bude budoucnost energetiky a také technologie blockchain, která je neodmyslitelně spojena s kryptoměnami, jako je Bitcoin.

Na festivalu budou vystupovat experti zabývající se vývojem budoucnosti, umělou inteligencí a dalšími technologickým trendy.

Na letošním ročníku festivalu inovací Future Port Prague bude k vidění například specialistka na umělou inteligenci ze Singularity University v USA Nell Watsonová, která byla i na minulém ročníku. Bude se zabývat otázkami spojenými s příchodem umělé inteligence do každodenního života lidí.

Dalším zajímavým hostem bude Scott Amyx, který se dlouhodobě věnuje internetu věcí, konceptu chytrých měst a také roli člověka v budoucnosti naší planety. Jedním z témat bude také spojení člověka a inteligentní techniky v podání britského profesora kybernetiky Kevina Warwicka. V minulosti si například on a jeho žena nechali voperovat zařízení pro přenos signálu na dálku mezi jejich nervovými soustavami.

Zcela novým tématem bude na festivalu fenomén zvaný blockchain, decentralizovaná databáze, která eviduje převody a transakce kryptoměn a také ovládá mechanismy, které kryptoměnu chrání proti neoprávněným zásahům. Specialista na kryptoměny Dolfi Müller bude přednášet o tom, že užívání kryptoměn nemusí být záležitostí IT odborníků, ale může posloužit i samosprávám.

Velice zajímavým a taktéž novým tématem bude energetika budoucnosti. Trendy v decentralizované energetice představí několik firem a odborníků. Poprvé totiž cena solární energie dokázala konkurovat běžné elektřině. Organizátor festivalu Martin Holečko uvedl, že oproti předchozím festivalům je mezi odborníky stále větší zájem na této akci přednášet, protože získává na popularitě. Dále čtěte: (Vědci pracují na revoluční technologii. Kamera by mohla vypadat jako vlákno).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Astronomové objevili hluboko ve vesmíru zvláštní objekt. Mohlo by se jednat o nejstarší hvězdu ve vesmíru

Dům a zahrada

Podle toho, jak chcete dřevní odpad dále využít, si můžete pořídit drtič či štěpkovač

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu