Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet

 Technologie 
19. června 2018 10:13 / Lukáš Bauer
  13
📷
5 fotografií v galerii
Samohybný raketomet BM-21 MT 4x4 od české zbrojařské společnosti Tatra Trucks
V uplynulém týdnu se konal v Paříži přestižní mezinárodní veletrh obranných technologií Eurosatory 2018, na kterém každoročně vystavuje své produkty více než sedm stovek výrobců z šedesáti zemí světa. Mezi vystavujícími nechyběl ani český zbrojařský holding Czechoslovak Group a výrobce vojenských a nákladních automobilů Tatra Trucks.

K vidění byl například uniktání samohybný raketomet, nebo obrněné taktické vozidlo. Český zbrojařský holding Czechoslovak Group se společně s výrobcem armádních i civilních transportérů Tatra Trucks již tradičně zúčastnili prestižní výstavy Eurosatory 2018, kde stovky výrobců z celého světa vystavují své produkty.

V českém stánku byl k vidění například unikátní samohybný raketomet BM-21 MT 4x4 a také obrněné vozidlo Patriot 4x4 Tactical APC. Obě vozidla využívají unikátní podvozky TATRA s centrální nosnou rourou a výkyvnými polonápravami. Na tatrovácké vozy se přišel podívat i Jean-Pierre Strager, jehož firma byla v 70. a 80. letech výhradním prodejcem vozů Tatra ve Francii. Tento muž se významně podílel na vstupu kopřivnické Tatry do slavné rallye Paříž-Dakar.

Ve světové premiéře pak společnost Czechoslovak Group odhalila nový bezpilotní prostředek nazvaný ROC. Jedná se o autonomní dálkově řízený dron v podobě quadrokoptéry určený především pro službu u armádních složek, policie, ale i záchranářů. Na stánku byly hned dva kusy dronu ROC, jeden v provedení s přenosnou základnou, druhý byl napojen na obrněné vozidlo Patriot a demonstroval tak možné použití u mobilních prostředků.

Slovenské společnosti z holdingu zase odborníkům i veřejnosti předvedly širokou škálu munice a moderních ručních zbraní včetně pistolí ZVS P20 a P21. ELDIS a CS SOFT pak prezentovaly své produkty v oblasti radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu.

Zbrojní veletrh Eurosatory se řadí svým významem i rozsahem k největším na světě a je určen především pro odbornou veřejnost. Na Eurosatory už tradičně vystavují renomované společnosti zabývající se vývojem a výrobou obranných technologií z nejvyspělejších zemí, jako jsou USA, Velká Británie, Německo, Francie, Izrael, Rusko, Čína a další. Dále čtěte: (Vlak Slovenská strela byl chloubou ČSD. Tatra chystá jeho nákladnou kompletní renovaci).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Helena Vondráčková se i přes koronavirová opatření rozhodla uspořádat vánoční koncert

Styl

Největší bludy odpůrců očkování proti covidu

Tech

Škoda Garde. Poslední škodovácké kupé slaví 40 let

Zavřít reklamu