Konec prasklým displejům mobilních telefonů. Student vynalezl speciální kryt

 PC a Mobily 
09. července 2018 10:41 / Lukáš Bauer
  0
Loading...
📷
1 fotografie v galerii
Speciální pouzdro navrhl student z Německa Internet
Pocit kdy nám telefon vyklouzne z ruky a nekontrolovatelně padá k zemi, zná asi každý majitel mobilu. Pád z výšky ale často končí vážným poškozením, ať už displeje, nebo konstrukce přístroje, a právě tomu se rozhodl zabránit student strojírenského oboru z Německa.

Student strojírenství z německé Aalenské univerzity je vynálezcem speciálního krytu na chytrý telefon, který rozpozná, že se přístroj řítí k zemi a včas zabrání jeho poškození. Pomocí výsuvných "pavoučích" nohou na okraji telefonu dokáže pád téměř kompletně odtlumit a telefon se tak nedostane do kontaktu se zemí.

Tenké pouzdro je vybaveno čtyřmi páry hrotů umístěnými na okraji telefonu. V případě, že senzory v pouzdru vyhodnotí, že telefon nekontrolovaně padá, hroty se automaticky vysunou a telefon se prakticky pouze odrazí.

Student svůj vynález pojmenoval ADcase. AD je zkratka pro Active Damping, což znamená aktivní tlumení. Samotné pružící hroty jsou navrženy tak, aby absorbovaly více než 95% nárazu. Po pádu se snadno dají zasunout zpět a pouzdro je opět připraveno na další nešikovný manévr.

Sám autor tohoto vynálezu začal nad konstrukcí uvažovat poté, co pád nevratně poškodil jeho nový telefon. Po krátkém experimentování přišel se současným návrhem pouzdra, na který už registroval i patent. Student dostal za svůj návrh letošní ocenění od Německé mechatronické společnosti.

Podle webové stránky projektu se zatím počítá s verzí pouzdra pro telefony iPhone 6 a výše. Už tento měsíc má začít kampaň na získání finančních prostředků na jejich výrobu. Podobný systém ochrany telefonů si již před lety nechala patentovat společnost Sony, ale do výroby se pouzdro nikdy nedostalo. Dále čtěte: (Miliony aplikací pro telefony se systémem Android mohou ohrozit uživatele).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Pivní zálivka strčí komerční hnojiva do kapsy. Prospěje nejen petúniím

Zavřít reklamu