Autobusy bez řidiče dorazily do Vídně. V provozu se objeví příští rok

 Auto-Moto 
27. července 2018 09:07 / Lukáš Bauer
  0
Loading...
📷
1 fotografie v galerii
Autobusy bez řidiče budou zařazeny do městské dopravy ve Vídni Internet
Vídeň testuje nové autobusy s autonomním systémem řízení úrovně 4, které nevyžadují k jízdě lidského řidiče. Pokud bude pilotní projekt úspěšný, v ulicích se v běžném provozu objeví již v příštím roce.

Projektové konsorcium „auto.Bus – Seestadt“ ve Vídni testuje dvojici samořízených autobusů. Oba autobusy byly tento týden k vidění v ulicích v rámci pilotního projektu. Dopravní podnik Vídně má v úmyslu obě vozidla zařadit do městské hromadné dopravy v roce 2019.

Testovací trasa vede od konečné stanice metra Aspern k místnímu technologickému centru, přičemž její délka je stanovena na půl kilometru. Obě vozidla ji opakovaně zvládla bez problémů, navíc se jim podařilo úspěšně navázat klíčové spojení se semafory.

Příští zkoušky se budou konat na podzim. Nový, téměř dvoukilometrový úsek bude v opět v ulicích kolem stanice metra Aspern.

Počátkem roku 2019 pak autobusy budou zdarma vozit opravdové cestující ze zastávek v okolí stanice metra. Svézt se může kdokoliv, nebude se však ještě jednat o klasický linkový provoz.

V jedenáctimístném vozidle bude vždy přítomen vyškolený operátor, který v případě potřeby zasáhne do řízení, a na cestující tedy zbude po deseti místech. Předpisy totiž nedovolují překročit kapacitu vozidel. Dále čtěte: (Silničáři dostanou novou Tatru. Postaví ji studenti z Vysočiny).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusové mají novou ponorku. Jmenuje se Generalissimus Suvorov a veze jaderné střely

Zavřít reklamu