Saudská Arábie představila plány unikátního systému Hyperloop, který změní meziměstské cestování

V Saúdské Arábii vyroste unikátní projekt meziměstské dopravy
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
10. dubna 2018 13:20 / Internet
  0   0
Počátkem týdne společnost Virgin Hyperloop One, která vyvíjí unikátní transportní systém, spolu se saudským korunním princem Mohammedem bin Salmanem představila první podobu projektu Hyperloop, který by měl spojovat tamní města. Potrubní systém dopravy změní od základu cestování mezi saúdskoarabskými městy.

Již více než sto let se ekonomika Saúdské Arábie opírá o rozsáhlé ropné zásoby.V posledních letech se však ceny ropy značně snížily a Saúdská Arábie hodlá mohutně diverzifikovat svou ekonomiku, aby vytvořila menší závislost na ropě.

Královská rodina proto vytvořila plán nazvaný „Vize 2030“, který se zabývá modernizací měst v celém království a vytvoření prostředí, které do země přiláká ještě více turistů. Součástí tohoto plánu je i rozsáhlý projekt Hyperloop, jehož cílem je propojit některá města extrémně rychlou pozemní dopravou.

 

Pokud k realizaci obřího projektu skutečně dojde, systém dramaticky promění způsob a rychlost dopravy v zemi. Cesta, která by dnes lidem trvala hodiny, Hyperloop zvládne za několik minut. Plánovaná trasa linky ještě nebyla zveřejněna.

Společnost tvrdí, že potrubní kapsle systému Hyperloop budou přepravovat cestující rychlostí až 1 100 km/h a dopraví cestující z Dubaje do Abú Zabí za 12 minut, což běžnou dopravou zabere přibližně dvě hodiny jízdy. Systém by měl mít kapacitou více než 8 500 cestujících za hodinu.

Virgin Hyperloop One testuje svůj systém na zkušební dráze nazvané DevLoop v Nevadě, severně od Las Vegas. V prosinci 2017 vozidlo dosáhlo maximální rychlosti 385 km/h. Vývoj celého systému je extrémně náročný a společnost musí zvládnout celou řadu těžkých překážek, ale zdá se, že Hyperloop je skutečně na cestě (čtěte: Zjistěte, jak funguje potrubní vlak jedoucí téměř rychlostí zvuku).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Dům a zahrada

Sezona komárů začala. Jak se proti nim bránit a jaké možnosti využít

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Zavřít reklamu