Facebook napravuje svou reputaci. Chce ukončit spolupráci s mnoha společnostmi

Facebook opouští řada známých osobností po skandálu s osobními údaji
 PC a Mobily 
04. dubna 2018 08:42 / Shutterstock
  0   0
Americký internetový gigant, společnost Facebook, se rozhodla po skandálním úniku osobních údajů učinit rázné kroky k napravení své reputace. Oznámil, že ukončí spolupráci s mnoha podniky, které sbírají data o uživatelích.

Konec zneužívání a shromažďování údajů o spotřebitelích, které pomáhají inzerentům při zaměřování reklamy na uživatele sociálních sítí. Facebook tímto krokem reaguje na skandál kolem svého přístupu k osobním údajům. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

Facebook mnoho let poskytoval inzerentům možnost, aby mohli lépe cílit své reklamy na konkrétní uživatele na základě nashromážděných údajů, které pro něj sbíraly společnosti Acxiom či Experian. Nyní se však tento systém s označením Partner Categories rozhodl ukončit.

„Ačkoli je to v odvětví běžná praxe, domníváme se, že tento krok, tedy ukončení (Partner Categories) během šesti měsíců, pomůže zlepšit soukromí lidí na Facebooku,“ uvedla společnost. Odmítla se však vyjádřit k tomu, jaký dopad bude mít tento krok na její příjmy z reklamy.

Facebook se v posledních týdnech dostal pod obrovský tlak veřejnosti kvůli zprávám, že britská analytická firma Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o 50 milionech uživatelů Facebooku a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016.

Společnost byla kritizována za nadměrný sběr údajů o uživatelích již dříve. Například soud v Belgii Facebooku zakázal sbírat informace o občanech Belgického království pod hrozbou tučných pokut (čtěte: Soud v Belgii nařídil Facebooku, aby přestal ilegálně sbírat některé údaje svých uživatelů).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hromadné vyhynutí mořských živočichů je na obzoru, voda okolo rovníku je příliš horká

Dům a zahrada

Pokud si chcete založit zahradní jezírko, dejte si pozor. Ryby z volné přírody do něj nesmí

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Zavřít reklamu