Audi příští rok vytvoří vážnou konkurenci Tesla Model S. Zveřejnilo první skicu

Audi příští rok představí konkurenta Tesly Model S
 Auto-Moto 
24. března 2018 09:57 / Audi
  0   0
Audi letos představilo elektrický vůz e-Tron Quattro a do roku 2020 bude následovat další. Na výroční tiskové konferenci automobilka oznámila, že začne pracovat na novém elektrickém modelu e-Tron GT, který by se měl na trhu objevit v roce 2020. Bude se jednat o čistokrevného konkurenta Tesla Model S.

Bývalý šéf Audi Sport Stefan Winkelmann v loňském roce uvedl, že tato výkonově zaměřená značka postaví svůj vlastní elektrický vůz. Na výroční konferenci Audi byl elektromobil e-Tron GT opět o trochu poodhalen. Nový přírůstek bude vycházet z nadcházejícího Porsche Mission E a bude představovat třetí elektrický model Audi, které plánuje do roku 2025 na trh uvést desítky elektrických vozů.

Velký elektromobil e-Tron GT bude postaven na platformě vyvinuté společností Porsche pro Mission E, není však zatím jasné, zda se vozidla podělí také o některé hlavní komponenty hnacího ústrojí. Audi pracuje na třímotorovém systému s elektrickým motorem na každém zadním kole, což umožní pokročilé vektorování točivého momentu. Tento systém se také velmi pravděpodobně objeví u e-Tron GT.

Audi uvedlo, že GT bude vlajkovou lodí pro značku e-Tron a bude vyráběn společně s dalšími elektrickými vozy v závodě Böllinger Höfe poblíž hlavního výrobního místa v Neckersalum. Interiér zatím zůstává tajemstvím, ale lze předpokládat, že dostane Audi Virtual Cockpit po vzoru vlajkové lodi A8.

Lídr značky Rupert Stadler během konference hovořil také o dalších tématech. Připomněl koncernovou spolupráci s Porsche na speciální platformě J1 pro elektromobily. Nezapoměl také připomenout, že každé další nové Audi bude nabízeno alespoň v konfiguraci mild-hybrid.

Porsche, které v mnoha oblastech spolupracuje s Audi na společných komponentách, nedávno také oznámilo, že končí s výrobou dieselových motorů. Fanoušci sportovní značky se jistě zaradovali (čtěte: Porsche končí s výrobou vozů s dieselovými motory).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Za kriminální chování lidí může stále více znečištěné ovzduší, varují vědci

Dům a zahrada

Milujete roztomilé muchomůrky? Ozdobte jimi vaši zahradu

Cestování

Tipy, kdy je nejlepší čas vypravit se do Španělska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu