Audi příští rok vytvoří vážnou konkurenci Tesla Model S. Zveřejnilo první skicu

 Auto-Moto 
24. března 2018 09:57 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Audi příští rok představí konkurenta Tesly Model S Audi
Audi letos představilo elektrický vůz e-Tron Quattro a do roku 2020 bude následovat další. Na výroční tiskové konferenci automobilka oznámila, že začne pracovat na novém elektrickém modelu e-Tron GT, který by se měl na trhu objevit v roce 2020. Bude se jednat o čistokrevného konkurenta Tesla Model S.

Bývalý šéf Audi Sport Stefan Winkelmann v loňském roce uvedl, že tato výkonově zaměřená značka postaví svůj vlastní elektrický vůz. Na výroční konferenci Audi byl elektromobil e-Tron GT opět o trochu poodhalen. Nový přírůstek bude vycházet z nadcházejícího Porsche Mission E a bude představovat třetí elektrický model Audi, které plánuje do roku 2025 na trh uvést desítky elektrických vozů.

Velký elektromobil e-Tron GT bude postaven na platformě vyvinuté společností Porsche pro Mission E, není však zatím jasné, zda se vozidla podělí také o některé hlavní komponenty hnacího ústrojí. Audi pracuje na třímotorovém systému s elektrickým motorem na každém zadním kole, což umožní pokročilé vektorování točivého momentu. Tento systém se také velmi pravděpodobně objeví u e-Tron GT.

Audi uvedlo, že GT bude vlajkovou lodí pro značku e-Tron a bude vyráběn společně s dalšími elektrickými vozy v závodě Böllinger Höfe poblíž hlavního výrobního místa v Neckersalum. Interiér zatím zůstává tajemstvím, ale lze předpokládat, že dostane Audi Virtual Cockpit po vzoru vlajkové lodi A8.

Lídr značky Rupert Stadler během konference hovořil také o dalších tématech. Připomněl koncernovou spolupráci s Porsche na speciální platformě J1 pro elektromobily. Nezapoměl také připomenout, že každé další nové Audi bude nabízeno alespoň v konfiguraci mild-hybrid.

Porsche, které v mnoha oblastech spolupracuje s Audi na společných komponentách, nedávno také oznámilo, že končí s výrobou dieselových motorů. Fanoušci sportovní značky se jistě zaradovali (čtěte: Porsche končí s výrobou vozů s dieselovými motory).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu