Během výstavby obytného komplexu byly objeveny dvě unikátní lodě

Lodě pocházejí z období, kdy se stavělo nábřeží v Alexandrii
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Technologie 
25. března 2018 13:43 / Internet
  0   0
Archeologové v americké Alexandrii vykopali zbytky dvojice lodí, které pozcházejí z 18. století. Tato plavidla byla pravděpodobně využívána během výstavby nábřeží. Město o nálezu informovalo počátkem tohoto týdne.

Unikátní nález byl učiněn v americkém státě Virginia ve městě Alexandria na místě bývalého komplexu Robinson Terminal South. Archeologové zde objevili zbytky dvou historických plavidel, které se nejspíše podílely na výstavbě nábřeží v 18. století. Před třemi lety archeologové ve stejné oblasti objevili také loď, která pocházela z válečné éry.

„Objev tří historických plavidel ve dvou městských blocích je naprosto neuvěřitelný. Ve Virgini bylo do této chvíle objeveno pouze několik podobných plavidel,“ uvedla archeoložka Eleanor Breen.

Obě historické lodě objevili minulý týden odborníci z Thunderbird Archeology, kteří pracují pro developerské společnosti JBG Smith a EYA. V lokalitě, kde byla unikátní plavidla nalezena, totiž v budoucnu vyroste nový obytný komplex.

Plavidla jsou nejnovějšími historickými loděmi, které byly objeveny v USA. Začátkem tohoto roku byl v blízkosti alabamského města Mobile nalezen vrak Clotildy, poslední otrokářské lodi, která přivezla otroky do USA.

Podobné nálezy historických plavidel jsou v USA velice vzácné a v novodobé archeologii jich bylo nalezeno jen několik. Mezi významné nálezy patří například pozůstatky vojenské lodi Confederate, která byla vyzvednuta v roce 2015 z řeky Savannah v Georgii. O rok později byl nalezen vrak velkého válečného parníku u pobřeží Severní Karolíny.

Nejčastěji objevenými loděmi jsou plavidla z druhé světové války, těch je totiž na mořském dně rozeseto velké množství. Některé dokonce ukrývají poklady, po kterých lovci vraků marně pátrají už desítky let (čtěte: Tato potopená loď ukrývá velký poklad. Lovci po něm pátrají už sto let).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Alpy vydávají artefakty tisíce let uvězněné v ledu. Patřili dávným lovcům

Dům a zahrada

Peroxid vodíku nemusí sloužit pouze k čištění ran. Vybělí i prádlo a zlikviduje plísně

Cestování

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Zavřít reklamu