Apple vyvíjí mobil budoucnosti. Dokáže opět překvapit?

Skládací smartphony jsou podle odborníků budoucností mobilního průmyslu
 PC a Mobily 
28. března 2018 11:51 / Apple
  0   0
Bez mobilního telefonu si už život vlastně nedovedeme představit. A výrobci se předhánějí ve vývoji stále nových modelů. Dalším revolučním krokem by podle analytiků měl být telefon s ohebným displejem.

Apple vždy patřil ke společnostem, které určovaly trendy a směrování celého mobilního průmyslu. Vzpomeňme například poslední iPhone X, který přišel se specifickým výřezem v horní části obrazovky.

Další převratnou změnou v designu má být mobil se skládacím displejem. Podle analytika Bank of America Merrilla Lynche společnost Apple už usilovně pracuje na vývoji této průlomové technologie a spolupracuje s dodavateli. Skládací iPhone by podle něj měla společnost představit již v roce 2020.

Skládací smartphony jsou podle odborníků budoucností mobilního průmyslu. Lynch není se svým názorem osamocen. Tento vývoj předpokládá mnoho předních analytiků. Například Samsung již testoval mobil s ohebným displejem, i když momentálně se mu nevěnuje a pozornost soustředí jiným směrem.

I v případě Apple jsme už o skládacích displejích slyšeli. Loni například kolovaly médii nepotvrzené informace o tom, že společnost na vývoji ohebných displejů spolupracuje se společností LG.

Ohebným displejům hraje do karet i vzestup technologie OLED obrazovek. Na rozdíl od LCD jsou OLED displeje o něco flexibilnější. Samozřejmě to neznamená, že je volně ohýbatelný, což by bylo pro „skládací“ iPhone potřeba. Nejde však jen o samotný displej. Ohebné by musely být všechny použité komponenty. O potížích společnosti Apple se získáváním vzácných kovů pro své technologie jsme psali zde.

Analytici se shodují v názoru, že Apple tyto technologie velmi pravděpodobně zkoumá. Je však otázkou, zda nejsou tyto technologie spíše hudba poněkud vzdálenější budoucnosti. Zdá se totiž, že vzhledem k současnému stavu technologií jsou dva roky opravdu velmi krátký čas. Na druhé straně nás kalifornská společnost již dokázala několikrát překvapit.

Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Vana v novém kabátě dodá koupelně nový šmrnc. Existuje mnoho možností, jak ji udělat pěknější

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu