خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Apple vyvíjí mobil budoucnosti. Dokáže opět překvapit?

Skládací smartphony jsou podle odborníků budoucností mobilního průmyslu
 PC a Mobily 
28. března 2018 11:51 / Apple
  0   0
Bez mobilního telefonu si už život vlastně nedovedeme představit. A výrobci se předhánějí ve vývoji stále nových modelů. Dalším revolučním krokem by podle analytiků měl být telefon s ohebným displejem.

Apple vždy patřil ke společnostem, které určovaly trendy a směrování celého mobilního průmyslu. Vzpomeňme například poslední iPhone X, který přišel se specifickým výřezem v horní části obrazovky.

Další převratnou změnou v designu má být mobil se skládacím displejem. Podle analytika Bank of America Merrilla Lynche společnost Apple už usilovně pracuje na vývoji této průlomové technologie a spolupracuje s dodavateli. Skládací iPhone by podle něj měla společnost představit již v roce 2020.

Skládací smartphony jsou podle odborníků budoucností mobilního průmyslu. Lynch není se svým názorem osamocen. Tento vývoj předpokládá mnoho předních analytiků. Například Samsung již testoval mobil s ohebným displejem, i když momentálně se mu nevěnuje a pozornost soustředí jiným směrem.

I v případě Apple jsme už o skládacích displejích slyšeli. Loni například kolovaly médii nepotvrzené informace o tom, že společnost na vývoji ohebných displejů spolupracuje se společností LG.

Ohebným displejům hraje do karet i vzestup technologie OLED obrazovek. Na rozdíl od LCD jsou OLED displeje o něco flexibilnější. Samozřejmě to neznamená, že je volně ohýbatelný, což by bylo pro „skládací“ iPhone potřeba. Nejde však jen o samotný displej. Ohebné by musely být všechny použité komponenty. O potížích společnosti Apple se získáváním vzácných kovů pro své technologie jsme psali zde.

Analytici se shodují v názoru, že Apple tyto technologie velmi pravděpodobně zkoumá. Je však otázkou, zda nejsou tyto technologie spíše hudba poněkud vzdálenější budoucnosti. Zdá se totiž, že vzhledem k současnému stavu technologií jsou dva roky opravdu velmi krátký čas. Na druhé straně nás kalifornská společnost již dokázala několikrát překvapit.

Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kluka nebo holku? Recept je překvapivě jednoduchý

Dům a zahrada

Chystáte se běhat se psem? Tohle rozhodně nepodceňujte

Cestování

Deset nejúžasnějších muzeí na světě. Tip na podzimní aktivity