خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Silničáři dostanou novou Tatru. Postaví ji studenti z Vysočiny

Podvozek byl složen jeřábem v areálu střední průmyslové školy v Třebíči
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
20. července 2018 10:22 / Tatra Trucks
  0   0
Kopřivnický výrobce nákladní automobilů Tatra Trucks předal v úterý 17. července studentům průmyslové školy klíčové díly nutné k sestavení vozidla Tatra Phoenix 4x4. Hotové a plně vybavené vozidlo pro údržbu silnic dostanou silničáři z Vysočiny.

Kopřivnická automobilka Tatra předala v úterý 17. července Střední průmyslové škole v Třebíči unikátní podvozek s centrální nosnou rourou, motor s převodovkou a kabinu vozidla Tatra Phoenix 4x4. Slavnostního předání se zúčastnilo mnoho osob.

Stavba Tatry z předaných dílů bude ročníkový projekt trvající od září 2018. Po sestavení vozidla studenty na pracovišti Krajské správy a údržby silnic Vysočina (KSÚSV) dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. I této části projektu se budou studenti z Vysočiny pod vedením tatrováckých mistrů účastnit.

Vozy Tatra se už desítky let podílejí ve službách krajské správy silnic na zajištění bezpečnosti a průjezdnosti komunikací na Vysočině, a to i v těch nejtěžších podmínkách. Projekt Postav si svůj náklaďák je vynikající příspěvek připomenutí této tradice i k praktickému vzdělání studentů průmyslových oborů.

Tatrovky jsou unikátní auta, které nejsou dílem robotů, ale šikovných konstruktérů i montážních dělníků. V kopřivnické továrně se vyvíjí a vyrábí celé auto, tedy podvozek, motor s převodovkou i kabina. 

Zbytek dílů potřebných pro sestavení Tatry bude dopraven v dalších dvou závozech během letních prázdnin. V září před vlastním zahájením stavění náklaďáku proběhne proškolení žáků a mistrů odborného výcviku přímo v Kopřivnici. Dále čtěte: (Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Kam dál?
Připravte své vozidlo na zimu pečlivě!
Šestá generace BMW M5 je lepší než kdy předtím
Ve Škodovce pracují na kabrioletu. Jaký model to bude?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nejděsivější predátor? Pravděpodobně pouhý mýtus

Dům a zahrada

Jak využít silikonové formičky jinak než k pečení

Cestování

Jak poznat Atény chytře, bez front a co nejvíce si užít jejich antické památky