Jak zabránit tomu, aby se v létě přehříval a zpomaloval váš telefon?

Mobilní telefon se na přímém slunci může snadno přehřát
 PC a Mobily 
23. července 2018 11:07 / Internet
  1   0
Chytré telefony se začnou zahřívat již od prvního okamžiku od jejich zapnutí, v běžných klimatických podmínkách si však elektronika s rostoucí teplotou poradí. Pozornost je namístě ale hlavně v teplých letních dnech. Pokud necháte svůj telefon dlouho na slunci, silný žár ho může také nenávratně poškodit.

V letních dnech se může telefon snadno přehřívat, zejména pokud ho používáte na přímém slunci. Přehřívání přístroje může přinejmenším negativně ovlivnit jeho výkon, v horším případě telefon rovnou zničit. Přehřívání telefonu lze však poměrně snadno zabránit.

Množství tepla, které váš telefon vyprodukuje, závisí na množství elektřiny, kterou z baterie spotřebovává. Čím větší je potřeba výkon, tím více se telefon zahřívá. Pokud jsou teploty okolo třiceti stupňů, doporučuje se omezit využívání internetu, navigace a hraní her, nebo používání náročných aplikací.

Váš telefon se může příliš zahřát i tehdy, pokud jej používáte během nabíjení, stahujete velké množství dat, sdílíte internetové připojení, či pokud jste z telefonu udělali přístupový bod sítě Wi-Fi.

Velice důležité je vyhnout se během těchto aktivit přímému slunečním svitu. Mít telefon vždy po ruce je výhodné, ale jeho tmavé barvy rychle absorbují světlo a teplo. Čím déle telefon vystavíte přímému slunci, tím více tepla přijme a zahřeje se. Nenecháváte náhodou telefon na palubní desce vašeho auta?

Teplo ze zařízení může zachycovat také pouzdro, ve kterém je většina telefonů uložena pro snížení rizika rozbití displeje. Telefon nemá dostatek prostoru, aby se dobře větral a uvolňoval teplo. Telefon z pouzdra vytáhněte a dovolte mu vychladnout.

Aktualizujte si telefon a aplikace. Zastaralý software může způsobit závady, nemusí fungovat správně. Aktualizace od vývojáře pravidelně opravují chyby v aplikacích, mohou je vyladit, aby fungovaly lépe a potřebovaly méně energie. Dále čtěte: (Konec prasklým displejům mobilních telefonů. Student vynalezl speciální kryt).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Existují důkazy, že na Marsu jsou aktivní sopky, což zvyšuje šanci na jeho nedávnou obyvatelnost

Dům a zahrada

Když není nádobí vytažené z myčky dokonale čisté, možná děláte některou z chyb

Cestování

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s otevřenou náručí a kde vás čekají problémy

Zavřít reklamu