Silničáři dostanou novou Tatru. Postaví ji studenti z Vysočiny

Podvozek byl složen jeřábem v areálu střední průmyslové školy v Třebíči
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
20. července 2018 10:22 / Tatra Trucks
  0   0
Kopřivnický výrobce nákladní automobilů Tatra Trucks předal v úterý 17. července studentům průmyslové školy klíčové díly nutné k sestavení vozidla Tatra Phoenix 4x4. Hotové a plně vybavené vozidlo pro údržbu silnic dostanou silničáři z Vysočiny.

Kopřivnická automobilka Tatra předala v úterý 17. července Střední průmyslové škole v Třebíči unikátní podvozek s centrální nosnou rourou, motor s převodovkou a kabinu vozidla Tatra Phoenix 4x4. Slavnostního předání se zúčastnilo mnoho osob.

Stavba Tatry z předaných dílů bude ročníkový projekt trvající od září 2018. Po sestavení vozidla studenty na pracovišti Krajské správy a údržby silnic Vysočina (KSÚSV) dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. I této části projektu se budou studenti z Vysočiny pod vedením tatrováckých mistrů účastnit.

Vozy Tatra se už desítky let podílejí ve službách krajské správy silnic na zajištění bezpečnosti a průjezdnosti komunikací na Vysočině, a to i v těch nejtěžších podmínkách. Projekt Postav si svůj náklaďák je vynikající příspěvek připomenutí této tradice i k praktickému vzdělání studentů průmyslových oborů.

Tatrovky jsou unikátní auta, které nejsou dílem robotů, ale šikovných konstruktérů i montážních dělníků. V kopřivnické továrně se vyvíjí a vyrábí celé auto, tedy podvozek, motor s převodovkou i kabina. 

Zbytek dílů potřebných pro sestavení Tatry bude dopraven v dalších dvou závozech během letních prázdnin. V září před vlastním zahájením stavění náklaďáku proběhne proškolení žáků a mistrů odborného výcviku přímo v Kopřivnici. Dále čtěte: (Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Sníh na teplé planetě. Na Plutu jsou zasněžené hory a vědci konečně ví proč

Dům a zahrada

Pokud máte doma děti a přemýšlíte, jak je zabavit, vyrobte si s nimi strašidelná zapichovátka do hlíny

Cestování

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Zavřít reklamu