Unikátní koncept závodní motorky umí obelstít fyzikální síly pomocí experimentální technologie

 Auto-Moto 
21. května 2018 11:08 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Experimentální technologie udrží motocykl na silnici i ve chvíli, kdy by za normálních podmínek došlo k havárii Internet
Společnost Bosh ukázala svou experimentální technologii, díky které se motocykl udrží na silnici i když jeho zadní kola ztratí trakci. Za normálních podmínek by v takové situaci došlo k havárii, díky speciálním tryskám motocykl ale dokáže doslova obelstít fyzikální zákony.

Nová experimentální technologie společnosti Bosh má zabránit jednomu z nejčastějších typů havárie na motocyklu. Během průjezdu zatáčky, zejména na mokré cestě, často dochází k situaci, kdy zadní pneumatika ztratí kontakt s vozovkou. V takové chvíli již není návratu a zpravidla dochází k havárii.

Díky nové technologii společnosti Bosh se však motocykl může s touto situací snadno vyrovnat. Zatím pouze experimentální technologie je založena na principu přidání boční síly, která dokáže udržet motor ve vzpřímené poloze.

Řešení společnosti Bosch využívá senzor, který detekuje boční síly kol, a když zjistí skluz, sepne boční trysku stlačeného vzduchu, která působí jako protisíla smyku.

Vzduchová tryska je poháněna stejným typem plynové náplně, která nafukuje airbag. Prozatimní nevýhodou prototypu je, že tuto „záchranu“ může využít pouze jednou, princip systému je totiž také podobný airbagu.

V budoucnu by se tato technologie mohla uplatnit například jako bezpečnostní prvek závodních motocyklů a zabránit tak časté příčině nehod.

Tým ukrajinských konstruktérů, se nedávno vyznamenal zase v jiném směru. Představil totiž unikátní elektrický motocykl, který má nevídaný dojezd (čtěte:Elektrická motorka s obrovským dojezdem. Podívejte se na Delfast).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Arnold Schwarzenegger srazil v Los Angeles autem cyklistku. Ta skončila v nemocnici

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte