Ve Škodovce pracují na kabrioletu. Jaký model to bude?

Unikátní koncept vozu vyvíjí žáci podnikového učiliště
 Auto-Moto 
16. dubna 2018 08:50 / Internet
  0   0
Vybraní studenti podnikového učiliště pracují na novém voze. Studenti si tentokrát vybrali nejnovější SUV Karoq, který zhotoví ve verzi kabrio. Automobilka nyní zveřejnila první skicu vozidla.

Žáci Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto se již popáté vžijí do role opravdových vývojářů a konstruktérů. Studenti pod vedením mistrů odborného výcviku a za podpory oddělení technického vývoje, designu a výroby v Mladé Boleslavi postaví koncept kabrioletu, jehož základem je Škoda Karoq.

Studie, která zatím nemá své jméno, bude představena veřejnosti v červnu. Na projektu se sešli mladí technici ze sedmi oborů – jsou mezi nimi mimo jiné autolakýrníci, autoelektrikáři a karosáři. Koncept má zdůraznit mladistvý a svěží design modelu Karoq a jeho zaměření na mladé lidi.

Možnou podobu kabrioletu zatím ukazuje pouze jednoduchá ilustrace, více informací o samotném vozu známo zatím není. Na vývoji konceptů pracují učni pravidelně od roku 2014. První studií byla dvoumístná verze vozu Škody Citigo, v roce 2015 následoval pick-up na bázi Fabie, v roce 2016 kupé na základě Rapidu Spaceback a v roce vytvořili z modelu Citigo buginu s elektropohonem.

Škoda Karoq je velice úspěšným modelem a není divu, že si žáci vybrali právě tento model. Skvěle se totiž hodí ke konceptu kabrioletu stejně jako k mladým lidem. Karoq se stal dokonce automobilem roku (čtěte: Automobilem roku 2018 se stala Škoda Karoq).

Na Středním odborném učilišti strojírenském Škoda Auto, založeném v roce 1927, se žákům dostává tří až čtyřletého vzdělání v technických, učebních a studijních oborech. Svou kvalifikaci si tu navíc rozšiřuje i zhruba 60 zaměstnanců Škodovky.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Uctívané ostatky svatého Jakuba, jednoho z 12 apoštolů, patří ve skutečnosti někomu jinému

Dům a zahrada

Multifunkční sendvičovač v akci. Díky němu připravíte své rodině za pár minut doslova hody

Cestování

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Zavřít reklamu