خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Návrat ke kořenům? Porsche končí s výrobou vozů s dieselovými motory

Porsche ukončilo svůj experiment s dieselovými motory
 Auto-Moto 
24. února 2018 08:17 / Porsche
  0   0
Výrobce luxusních vozů Porsche oznámil ukončení výroby všech svých modelů s dieselovými motory. Oficiálním důvodem je klesající zájem ze strany zákazníků. Skalní fanoušci této sportovní značky mají důvod k oslavám.

Když automobilka Porsche v roce 2009 uvedla na trh svůj první Cayene Diesel, vzbudilo to v řadách skalních příznivců řadu nevole. Po devíti letech se zdá, že tento naftový experiment je u konce a značka se vrací pouze k benzínu.

Společnost Autocar oznámila, že Porsche přestalo vyrábět modely Macan S Diesel a Panamera 4S Diesel, což je poslední zbývající nabídka dieselu v nabídce. Model Cayenne Diesel byl představen v roce 2013 a ukončen v roce 2016 poté, co se rozjela aféra Dieselgate. Jeho pohonná jednotka 3.0-litr V6 pocházela totiž z dílen VW.

Podle společnosti Porsche toto rozhodnutí odráží přirozený evoluční posun od dieselů směrem k hybridním a elektrickým vozům. Zajímavé je, že automobilka Porsche poměrně nedávno zahájila výrobu nového dieselového motoru V8 twin-turbo právě pro model Panamera 4S. Tento motor bude nyní pohánět Audi SQ7 a Bentley Bentayga Diesel, Panameru ale už nikoliv.

Zákazníci podle automobilky chtějí elektrifikované pohony, což dokazuje asi nejvíce padesátiprocentní podíl verze 4 E-Hybrid u modelu Panamera. Zákazníci by si možná klidně vystačili s běžnými motory, ale na některých trzích jsou hybridy prostě cenově výhodnější.

První sériově vyráběný elektromobil této značky by měl dorazit už příští rok. Skalní fandové této sportovní značky ale stejně nedají nikdy dopustit na starý dobrý řadový šestiválec, který tuto německou značku tolik proslavil (čtěte: Vzduchem chlazený šestiválec Porsche dává neuvěřitelný výkon).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Kam dál?
Otravné škrabání auta...jak si ulehčit.
Připravte své vozidlo na zimu pečlivě!
Toto ruské monstrum se dostane téměř všude. Umí dokonce i plavat
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nejděsivější predátor? Pravděpodobně pouhý mýtus

Dům a zahrada

Jak využít silikonové formičky jinak než k pečení

Cestování

Jak poznat Atény chytře, bez front a co nejvíce si užít jejich antické památky