Návrat ke kořenům? Porsche končí s výrobou vozů s dieselovými motory

 Auto-Moto 
24. února 2018 08:17 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Porsche ukončilo svůj experiment s dieselovými motory Porsche
Výrobce luxusních vozů Porsche oznámil ukončení výroby všech svých modelů s dieselovými motory. Oficiálním důvodem je klesající zájem ze strany zákazníků. Skalní fanoušci této sportovní značky mají důvod k oslavám.

Když automobilka Porsche v roce 2009 uvedla na trh svůj první Cayene Diesel, vzbudilo to v řadách skalních příznivců řadu nevole. Po devíti letech se zdá, že tento naftový experiment je u konce a značka se vrací pouze k benzínu.

Společnost Autocar oznámila, že Porsche přestalo vyrábět modely Macan S Diesel a Panamera 4S Diesel, což je poslední zbývající nabídka dieselu v nabídce. Model Cayenne Diesel byl představen v roce 2013 a ukončen v roce 2016 poté, co se rozjela aféra Dieselgate. Jeho pohonná jednotka 3.0-litr V6 pocházela totiž z dílen VW.

Podle společnosti Porsche toto rozhodnutí odráží přirozený evoluční posun od dieselů směrem k hybridním a elektrickým vozům. Zajímavé je, že automobilka Porsche poměrně nedávno zahájila výrobu nového dieselového motoru V8 twin-turbo právě pro model Panamera 4S. Tento motor bude nyní pohánět Audi SQ7 a Bentley Bentayga Diesel, Panameru ale už nikoliv.

Zákazníci podle automobilky chtějí elektrifikované pohony, což dokazuje asi nejvíce padesátiprocentní podíl verze 4 E-Hybrid u modelu Panamera. Zákazníci by si možná klidně vystačili s běžnými motory, ale na některých trzích jsou hybridy prostě cenově výhodnější.

První sériově vyráběný elektromobil této značky by měl dorazit už příští rok. Skalní fandové této sportovní značky ale stejně nedají nikdy dopustit na starý dobrý řadový šestiválec, který tuto německou značku tolik proslavil (čtěte: Vzduchem chlazený šestiválec Porsche dává neuvěřitelný výkon).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet