Konkurent Tesly chce dát svým autonomním vozidlům zrak. Využije k tomu vesmírné technologie

 Auto-Moto 
28. října 2018 15:14 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Automobilka NIO představila nedávno elektrický supersport Internet
Čínská společnost NIO zabývající se výrobou elektromobilů investovala do společnosti, která vyrábí speciální senzory. Zástupci čínské automobilky uvedli, že za pomoci unikátní technologie LiDAR, která se používá v astronomii, chtějí získat zrak pro svá autonomní vozidla.

Čínská konkurence Tesly investovala značné finanční prostředky do strategického partnerství se společností Innovusion, která se specializuje na výrobu senzorů postavených na technologii LiDAR. Tyto senzory chce výrobce elektromobilů NIO použít pro svá autonomní vozidla. Společnost Innovusion je lídrem na trhu s LiDAR senzory od roku 2016.

LiDAR je metoda dálkového měření vzdálenosti na základě výpočtu doby šíření pulsu laserového paprsku odraženého od snímaného objektu. Tato technologie může být klíčová pro masovou výrobu autonomních vozidel, jejíž největší překážkou jsou přetrvávající obavy o bezpečnosti provozu. Technologie LiDAR používají také některé kosmické sondy a astronomové.

Detekční systémy Innovusion dokážou rozpoznat objekty vzdálené více než 200 metrů a navíc vytváří snímky prostředí, které mohou posádce lépe rozpoznávat cestu. Společnost NIO v této technologii vidí budoucnost automobilového průmyslu, jelikož LiDAR poskytuje dostatečné bezpečnostní záruky v reálném provozu.

Společnost Innovusion využije nově získaného kapitálu k rozšíření svých výzkumných a vývojových týmů a výrobě senzorů pro automobilový průmysl s názvem Cheetah, jejichž testování bude zhájeno počátkem příštího roku.

Čínská automobilka, která se specializuje na elektrické vozy a autonomní technologií, je považována za největší čínskou konkurenci americké Tesly. Společnost se chce v počátku zaměřit na čínský a americký trh. Dále čtěte: (Budoucnost letecké dopravy: Americký výrobce představil nový motor pro nadzvuková letadla).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod