Konkurent Tesly chce dát svým autonomním vozidlům zrak. Využije k tomu vesmírné technologie

Automobilka NIO představila nedávno elektrický supersport
 Auto-Moto 
28. října 2018 15:14 / Internet
  0   0
Čínská společnost NIO zabývající se výrobou elektromobilů investovala do společnosti, která vyrábí speciální senzory. Zástupci čínské automobilky uvedli, že za pomoci unikátní technologie LiDAR, která se používá v astronomii, chtějí získat zrak pro svá autonomní vozidla.

Čínská konkurence Tesly investovala značné finanční prostředky do strategického partnerství se společností Innovusion, která se specializuje na výrobu senzorů postavených na technologii LiDAR. Tyto senzory chce výrobce elektromobilů NIO použít pro svá autonomní vozidla. Společnost Innovusion je lídrem na trhu s LiDAR senzory od roku 2016.

LiDAR je metoda dálkového měření vzdálenosti na základě výpočtu doby šíření pulsu laserového paprsku odraženého od snímaného objektu. Tato technologie může být klíčová pro masovou výrobu autonomních vozidel, jejíž největší překážkou jsou přetrvávající obavy o bezpečnosti provozu. Technologie LiDAR používají také některé kosmické sondy a astronomové.

Detekční systémy Innovusion dokážou rozpoznat objekty vzdálené více než 200 metrů a navíc vytváří snímky prostředí, které mohou posádce lépe rozpoznávat cestu. Společnost NIO v této technologii vidí budoucnost automobilového průmyslu, jelikož LiDAR poskytuje dostatečné bezpečnostní záruky v reálném provozu.

Společnost Innovusion využije nově získaného kapitálu k rozšíření svých výzkumných a vývojových týmů a výrobě senzorů pro automobilový průmysl s názvem Cheetah, jejichž testování bude zhájeno počátkem příštího roku.

Čínská automobilka, která se specializuje na elektrické vozy a autonomní technologií, je považována za největší čínskou konkurenci americké Tesly. Společnost se chce v počátku zaměřit na čínský a americký trh. Dále čtěte: (Budoucnost letecké dopravy: Americký výrobce představil nový motor pro nadzvuková letadla).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu